Liderzy ESG; zgłoszenia w konkursie do 31 października
„Liderzy ESG” to nagroda, która będzie przyznawana w trzech głównych kategoriach: Strategia, Innowacja oraz Program edukacyjny.
Dodatkową kategorią jest Wizjonerka/Wizjoner Zielonej Transformacji – otrzyma ją osoba, która podejmuje szczególne działania na rzecz zrównoważonego rozwoju i ma istotny wpływ na obszar ochrony środowiska i zasobów naturalnych.
‒ Tylko w ciągu ostatnich czterech lat światowa wartość funduszy inwestycyjnych nastawionych na zrównoważony rozwój urosła o ponad 50 proc. i na koniec 2020 r. stanowiła 35 bilionów dolarów, czyli ponad 1/3 wszystkich zarządzanych aktywów finansowych – mówi Małgorzata Barska, prezes NN Investment Partners TFI.
‒ Z perspektywy całego rynku ważne jest pokazanie, że spółki notowane na warszawskiej giełdzie rozwijają się w sposób zrównoważony, co zapewni im dostęp do kapitału zarówno lokalnego, jak i globalnego – zauważa Izabela Olszewska, członek zarządu GPW.
Czytaj także: 38 proc. spółek z GPW uwzględnia zagadnienia klimatu w procesach zarządczych
Finał w grudniu
Firmy, które chcą zgłosić się do udziału w konkursie, mają na to czas do 31 października. Mogą one przystąpić do konkursu w jednej, dwóch lub trzech kategoriach.
Regulamin oraz formularze zgłoszeniowe są dostępne na stronie http://www.liderzyesg.pl.
Wyniki konkursu zostaną ogłoszone podczas uroczystej gali 2 grudnia 2021 roku.
Organizatorami konkursu są NN Investment Partners TFI, GPW oraz PwC, partnerem strategicznym UN Global Compact Network Poland, partnerami Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju, Konfederacja Lewiatan, Polskie Stowarzyszenie Inwestorów Kapitałowych (PSIK), Sieć Badawcza Łukasiewicz oraz Związek Banków Polskich (ZBP), a partnerem medialnym „Dziennik Gazeta Prawna”.
Czytaj także: „Liderzy ESG”: startuje I edycja konkursu organizowanego przez NN Investment Partners, GPW oraz PwC
Co warto wiedzieć o ESG?
ESG (z ang. Environmental, Social, Governance) obejmuje kwestie związane z ochroną środowiska, odpowiedzialnością społeczną i ładem korporacyjnym.
Akronim ten szczególnym zainteresowaniem cieszy się od 2015 roku, po opublikowaniu Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ.
Czytaj także: Czy przez inwestowanie zaangażowane społecznie millenialsi zmienią świat?