LG rozpoczął prace nad LG Pay

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

smartfon.platnosci.01.400x296Tym samym jeden z największych koreańskich producentów smartfonów tworzy konkurencję dla Apple Pay i Samsung Pay

Koreański koncern poinformował o podpisaniu umowy z dwoma największymi dostawcami kart w Korei Południowej – Shinhan Card Co Ltd i KB Kookmin Card Co Ltd, której celem jest powołanie do życia usługi płatności mobilnych o nazwie LG Pay. Jak na razie nikt z kierownictwa LG nie zdradził więcej szczegółów na temat tego projektu. Mają być one znane w ciągu nadchodzących tygodni.

Mówi się jednak, że usługa ma działać na wszystkich smartfonach produkowanych przez LG, co odróżniałoby ją od konkurentów. Płatności od Samsunga i Apple działają tylko na najnowszych modelach ich urządzeń.

O możliwości uruchomienia płatności mobilnych przez LG mówiło się już kilka tygodni temu, gdy do mediów przedostała się informacja o zarejestrowaniu przez koncern w Korei Południowej i Stanach Zjednoczonych znaku towarowego LG Pay. Podejrzenia zostały więc oficjalnie potwierdzone.

Tymczasem konkurencyjne Apple Pay działa już w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. W najbliższym czasie usługa ma być dostępna w kolejnych krajach w Europie, ale na razie nie wymienia się w tym gronie Polski. Nasz kraj jest wskazywany natomiast jako ten, w którym wkrótce będzie można korzystać z Samsung Pay. Serwis Spidersweb podał wczoraj, że polski debiut usługi spodziewany jest w II kwartale przyszłego roku.

Z moich informacji wynika, że specyfikacja tej usługi na naszym rynku będzie nieco inna niż na rynkach amerykańskim i koreańskim, gdzie już jest dostępna. Tam Samsung Pay, dzięki unikalnej technologii, działa na wszystkich terminalach, także tych nie przyjmujących płatności zbliżeniowo. W Polsce, gdzie nasycenie urządzeniami bezstykowymi przekracza już 80 proc., ta funkcja nie jest konieczna a płatność będzie możliwa tylko na terminalach zbliżeniowych. Nad wdrożeniem usługi na naszym rynku pracują m.in. firmy First Data Polska i Oberthur.

Źródło: www.cashless.pl