Kredyt dla przedsiębiorcy w telefonie?

Kredyt dla przedsiębiorcy w telefonie?
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Zdaniem dr Leszka Juchniewicza, Głównego Ekonomisty Pracodawców RP przedsiębiorcy inwestując nie korzystają z kredytów bankowych między innymi z uwagi na biurokratyczne bankowe procedury. To się może zmienić w wyniku upowszechnienia rozwiązań cyfrowych w naszej gospodarce.

#LeszekJuchniewicz: Może wkrótce za pomocą smartfona przedsiębiorca będzie mógł zaciągnąć kredyt na bieżącą działalność #PracodawcyRP @KPK_PL

Zdaniem dr Leszka Juchniewicza, Głównego Ekonomisty Pracodawców RP, który był uczestnikiem konferencji „Dostęp mikro, małych i średnich przedsiębiorców do kredytu w Polsce. Ocena stanu obecnego i perspektyw” zorganizowanej przez Krajowy Punkt Kontaktowy ds. Instrumentów Finansowych Unii Europejskiej, prywatni przedsiębiorcy powstrzymują się przed inwestowaniem w obawie o to co może zdarzyć się w przyszłości.

Jednak – jak przyznaje przedstawiciel Pracodawców RP – być może mamy zbyt duże oczekiwania wobec mikrofirm oraz małych i średnich przedsiębiorstw.

Większość małych firm to przedsiębiorstwa usługowe. Takie podmioty  mało inwestują ze względu na niższe techniczne uzbrojenie pracy.

Przedsiębiorcy nie czują się partnerami dla instytucji finansowych – uważa Leszek Juchniewicz. Zniechęca ich biurokracja bankowa, liczne wymagania, konieczność przedstawiania szeregu oświadczeń i zaświadczeń. Przedsiębiorcy wolą korzystać z innych form finansowania, na przykład z leasingu.

Jego zdaniem główną zaletą leasingu jest to, że część biurokratycznych formalności bierze na siebie leasingodawca.

Leszek Juchniewicz twierdzi, że cyfryzacja gospodarki dokona przełomu w funkcjonowaniu zarówno banków, jak i przedsiębiorców. To może doprowadzić do tego, że kredyt dla przedsiębiorcy będzie przyznawany szybko i bezpiecznie.

I dodaje: Może wkrótce za pomocą smartfona przedsiębiorca będzie mógł zaciągnąć kredyt na bieżącą działalność.

 

 

 

 

Źródło: aleBank.pl