Kredobank z Grupy PKO BP: powołaliśmy sztab kryzysowy, staramy się zachować ciągłość działania

Kredobank z Grupy PKO BP: powołaliśmy sztab kryzysowy, staramy się zachować ciągłość działania
Źródło: Kredobank
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Kredobank z Grupy PKO Banku Polskiego powołał sztab kryzysowy, który dziś tuż po godzinie 5 rano, po ogłoszeniu stanu wojennego w Ukrainie, podjął decyzję najpierw o wstrzymaniu otwarcia oddziałów, a później - o uruchomieniu tylko części z nich, zlokalizowanych w zachodniej części Ukrainy i w Kijowie, poinformował prezes banku Jacek Szugajew. KredoBank stara się zachować ciągłość działania, podkreślił.

„W KredoBanku powołany został sztab kryzysowy, który dziś tuż po godzinie 5 rano, po ogłoszeniu stanu wojennego w Ukrainie, podjął decyzję najpierw o wstrzymaniu otwarcia oddziałów, a później – o uruchomieniu tylko części z nich, zlokalizowanych w zachodniej części Ukrainy i w Kijowie. KredoBank był przygotowany na dzisiejsze wydarzenia, a decyzje jakie zostały podjęte były zgodne z wcześniej przygotowanymi planami awaryjnymi” – napisał Szugajew w oświadczeniu przesłanym ISBnews.

Czytaj także: W następstwie rosyjskiej agresji w czarnym scenariuszu straty ukraińskiego PKB mogą w tym roku wynieść nawet 50 proc. >>>

W swoich działaniach, podobnie jak pozostałe banki w Ukrainie, KredoBank uwzględnia zalecenia wydawane przez Narodowy Bank Ukrainy, podkreślił prezes.

„Ze względu na trudną sytuację w kraju, oddziały banku pracowały dziś krócej niż zwykle. We Lwowie i w pozostałej części zachodniej Ukrainy od godz. 9-tej do 17-tej, a w Kijowie – do godziny 15-tej. We wschodnich obwodach Ukrainy oddziały pozostały dziś zamknięte” – wskazał też Szugajew.

Zapewnienie klientom dostępu do środków i skrytek depozytowych

Zaznaczył, że KredoBank podjął działania, aby w maksymalny sposób zabezpieczyć dostęp do wartości pieniężnych i skrytek depozytowych.

„Systemy informatyczne KredoBanku działały dzisiaj w normalnym trybie, choć zdarzały się krótkoterminowe zakłócenia. Nie zaobserwowaliśmy jednak silnych cyberataków na systemy banku” – napisał prezes.

KredoBank stara się zachować ciągłość działania, analizujemy na bieżąco sytuację i postaramy się w kolejnych dniach, na tyle na ile będzie to możliwe, funkcjonować normalnie uwzględniając jako priorytet zdrowie i życie naszych pracowników oraz klientów.

– podsumował Szugajew.

KredoBank jest uniwersalnym bankiem z centralą we Lwowie, którego właścicielem jest PKO Bank Polski. Należy do 16 największych banków w Ukrainie pod względem: aktywów, wielkości portfela kredytowego osób fizycznych i prawnych, depozytów detalicznych oraz liczby wydawanych kart płatniczych.

Źródło: ISBnews