Kredobank pozostaje najbezpieczniejszym bankiem na Ukrainie

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

pko.bp.01.400x268Należący do Grupy Kapitałowej PKO Banku Polskiego Kredobank po raz drugi z rzędu zajął pierwsze miejsce w rankingu rentowności ukraińskich banków tworzonym przez lokalną wersję Forbesa. Celem rankingu jest wyłonienie najbezpieczniejszych instytucji na rynku mających największe szanse na przetrwanie obecnego okresu niestabilności systemu finansowego na Ukrainie.

W najnowszej edycji rankingu obejmującej pierwszą połowę 2015 roku zostało wziętych pod uwagę 27 największych ukraińskich banków kontrolujących w sumie 86% aktywów sektora. Należący do PKO Banku Polskiego Kredobank uzyskał od ekspertów Forbesa najwyższy możliwy rating A, wyprzedzając w rankingu m.in. miejscowe spółki należące do grupy Unicredit czy ING.

Wysoka ocena bezpieczeństwa i wiarygodności Kredobanku potwierdza skuteczność działań restrukturyzacyjnych prowadzonych wobec niego przez PKO Bank Polski w ostatnich latach.

Kredobank jest instytucją o profilu uniwersalnym, oferującą usługi finansowe zarówno klientom detalicznym, jak i przedsiębiorcom. Jego centrala mieści się we Lwowie, a prowadzona działalność koncentruje się na zachodniej Ukrainie. W I półroczu 2015 roku pomimo trudnej sytuacji makroekonomicznej Kredobank wypracował zysk netto na poziomie 11 mln zł.

Dominik Modrzejewski