Kreatywność i przedsiębiorczość wśród młodzieży

Kreatywność i przedsiębiorczość wśród młodzieży
Fot. Bank Spółdzielczy w Limanowej
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
4 czerwca odbyła się gala wręczenia nagród w ramach konkursu "Pomysł na Biznes w Powiecie Limanowskim". W konkursie, wzięło udział 53 uczniów z 6 szkół. Zadaniem młodzieży było opracowanie biznes planu, własnego pomysłu na rozpoczęcie działalności gospodarczej.

4 czerwca odbyła się gala wręczenia nagród w ramach konkursu "Pomysł na Biznes w Powiecie Limanowskim" #innowacje #przedsiebiorczosc #biznes

Komisja oceniając nadesłane prace brała pod uwagę w szczególności oryginalność, innowacyjność i realność pomysłu na biznes, trafność analizy finansowej oraz analizy otoczenia przedsięwzięcia.

Nagrodzeni w konkursie

Najlepszymi okazali się Dawid Matras i Andrzej Nawalaniec z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Limanowej – autorzy projektu „BeQuick”. Przedsięwzięcie, które przedstawili, zapewnia wygodne sterowanie bramą automatyczną przy użyciu telefonu komórkowego, dzięki czemu nie ma potrzeby używania pilota, którego noszenie może być uciążliwe.

Drugie miejsce przypadło Konradowi Krzyściakowi i Sebastianowi Żabówce z  Zespołu Szkół Nr 1 w Limanowej, za projekt IntWISE s.c. Przedmiotem działalności firmy, którą zaprojektowali, jest świadczenie usług budowy systemów inteligentnego zarządzania budynkiem.

Trzecie miejsce przyznano dla Gabrieli Kozy i Karoliny Kałafut z Zespołu Szkół Technicznych i Informatycznych w Mszanie Dolnej – pomysłodawczyniom firmy „ECO MUNDO”, której przedmiotem działalności jest oferowanie produktu – torebek z banerów.

Ponadto komisja wyróżniła również następujące prace:

1. Firma Crystal Women – Sylwia Slusarczyk, Zespół Szkół im. KEN w Tymbarku

2. PRINTLAB – Piotr Mamala, Mateusz Adamczyk, Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Jana Pawła II w Limanowej

3. Gabinet Rehabilitacji Zwierząt „RehVet” S.C. – Renata Stanisz, Renata Sądel, ZS Nr 1 im. Józefa Piłsudskiego w Limanowej

4. Zielone Pudełko – Zuzanna Banasiak, Jolanta Merklinger, Zespół Szkół Techniczno- Informatycznych w Mszanie Dolnej

5. Magic Day – organizacja eventów – Jakub Marek, Magdalena Szewczyk, I LO im. Władysława Orkana w Limanowej

6. JumpTime – Izabela Pławecka, ZS Nr 1 im. Józefa Piłsudskiego w Limanowej

7. Aplikacja Mobilna „LIMOTRASA” -,Aneta Faron, Monika Sułkowska, ZS Nr 1 im. Józefa Piłsudskiego w Limanowej

Nagrodę specjalną Starosty Limanowskiego, za najwyższy poziom zgłoszonych prac konkursowych otrzymała szkoła ZS Nr 1 w Limanowej, którą odebrała dyrektor Joanna Rudek. Podstawą wyboru do nagrody specjalnej była najwyższa średnia z 4 najlepiej ocenionych prac konkursowych w danej szkole.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

BS Limanowa