Koronawirus w Polsce: uwaga na nowe oszustwo! Banki ostrzegają przed fałszywymi SMS-ami

Koronawirus w Polsce: uwaga na nowe oszustwo! Banki ostrzegają przed fałszywymi SMS-ami
Fot. stock.adobe.com/WrightStudio
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Wykorzystując ogólną panikę i nasz strach przed koronawirusem, oszuści rozsyłają fałszywe SMS-y o tym, że nasze środki z kont bankowych zostały przekazane do rezerw krajowych NBP, co jest nieprawdą.
Oszuści znaleźli nowy sposób bazujący na strachu przed koronawirusem, #banki ostrzegają przed fałszywymi SMS-ami #koronowirus #COVID19 #koronawiruspolska #cyberbezpieczenstwo @PKOBP @SantanderBankPL

Komunikat o fałszywych SMS-ach opublikował na swoim profilu w mediach społecznościowych PKO Bank Polski, a także Santander Bank Polska.

Zobacz więcej najnowszych wiadomości o wpływie koronawirusa na gospodarkę >>>

„Oszuści rozsyłają wiadomości SMS i nakłaniają do zalogowania się na fałszywych stronach. Nie klikajcie w przesłane linki”, ostrzega PKO BP.

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. NBP: gotówki wystarczy dla wszystkich klientów banków >>>

Banki radzą, żeby po otrzymaniu takiego SMS-a najlepiej od razu go skasować i pod żadnym pozorem nie klikać w przesłany link kierujący do fałszywej strony do logowania na konto bankowe. Jeśli z niego skorzystamy i podejmiemy próbę zalogowania na przesłanej przez oszustów stronie, nasze dane do logowania na konto bankowe trafią w ich ręce, co grozi z kolei utratą zgromadzonych na koncie środków.

Jak przypomina Santander, „bank nigdy nie prosi o logowanie się do bankowości internetowej poprzez wysyłanie linków w wiadomości SMS lub e-mail”.

Źródło: aleBank.pl