Koronawirus w Polsce: rekord zarażeń, będą nowe obostrzenia w strefach czerwonych i żółtych

Koronawirus w Polsce: rekord zarażeń, będą nowe obostrzenia w strefach czerwonych i żółtych
Fot. stock.adobe.com/Tomasz Warszewski
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Minister zdrowia zaproponuje nowe obostrzenia w strefach czerwonych i żółtych. Będą dotyczyły spotkań międzyludzkich – poinformował w piątek rzecznik resortu Wojciech Andrusiewicz. Dodał, że informacje o nowych obostrzeniach zostaną przedstawione w przyszłym tygodniu.
Rzecznik @MZ_GOV_PL: minister zdrowia zaproponuje nowe obostrzenia w strefach czerwonych i żółtych, będą dotyczyły spotkań międzyludzkich #koronawirus #COVID19

Rzecznik MZ na konferencji prasowej zapowiedział nowe obostrzenia w strefach czerwonych i żółtych.

„Minister zdrowia zaproponuje obostrzenia w strefach czerwonych i żółtych i najprawdopodobniej te nowe obostrzenia w niedługim czasie się pojawią. Będą to obostrzenia dotyczące możliwości spotkań międzyludzkich, kontaktów” – powiedział rzecznik.

Zobacz więcej najnowszych wiadomości o pandemii koronawirusa >>>

Dodał, że minister zdrowia przedstawi informacje o nowych obostrzeniach w przyszłym tygodniu.

„Przekonacie się państwo w przyszłym tygodniu. Każdy z nas może przewidywać, obserwując to, co się dzieje w innych państwach, choćby w Europie, jakie są wprowadzane restrykcje, raczej dotyczące większych zbiorowisk, tam, gdzie więcej osób się organizuje, gdzie się spotyka. To już minister Adam Niedzielski przedstawi” – powiedział rzecznik.

Dodał, że w najbliższym czasie liczba przypadków będzie dalej rosnąć. Zaapelował po raz kolejny o przestrzeganie zasad sanitarnych – noszenie maseczek, zachowanie dystansu i dezynfekcje.

„To, co przewiduje strategia walki z COVID-19 na jesień, to nie jest walka z powstrzymaniem koronawirusa przed naszymi granicami. My z tym koronawirusem będziemy się mierzyć na co dzień, dlatego strategia przewiduje punktowe reagowanie np. wprowadzanie obostrzeń w powiatach” – wskazał Andrusiewicz.

W Polsce w piątek 1587 przypadków zakażenia koronawirusem

W Polsce w piątek stwierdzono 1.587 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, zmarły 23 osoby – poinformowało także Ministerstwo Zdrowia. Łącznie odnotowano do tej pory 84.396 zachorowań i 2.392 zgony.

Potwierdzone w ciągu minionej doby przypadki dotyczą województw: mazowieckiego (295), małopolskiego (241), kujawsko-pomorskiego (162), pomorskiego (128), śląskiego (126), warmińsko-mazurskiego (87), wielkopolskiego (84), łódzkiego (78), zachodniopomorskiego (61), lubelskiego (59), podkarpackiego (55), podlaskiego (54), dolnośląskiego (52), świętokrzyskiego (52), opolskiego (38) i lubuskiego (15).

Łącznie zmarły do tej pory 2.392 zakażone osoby, z czego o 23 nowych zgonach resort zdrowia poinformował w piątek.

Dotąd w Polsce potwierdzono łącznie 84.396 przypadków zakażenia koronawirusem.

Dotychczas wyzdrowiało 66.740 osób, 1.995 zakażonych przebywa w szpitalach, a do respiratorów podłączonych jest 96 osób.

Kwarantanną objęte są 137.023 osoby, a nadzorem epidemiologicznym 12.937 osób.

Ostatniej doby wykonano ponad 24,2 tys. testów na obecność koronawirusa. Ogółem przebadano dotąd 3.225.733 próbki pobrane od 3.095.373 osób.

Źródło: PAP BIZNES