Koronawirus a gotówka: czy jest się czego bać? WHO rozwiewa wątpliwości

Koronawirus a gotówka: czy jest się czego bać? WHO rozwiewa wątpliwości
Fot. stock.adobe.com/stockcrafter
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Najnowsze dowody wskazują, że to kontakty międzyludzkie są głównym źródłem napędzającym transmisję COVID-19 - pisze w oświadczeniu dla Euronet Polska dr Paloma Cuchi, Szefowa Przedstawicielstwa WHO w Polsce. Podkreśla również, że Światowa Organizacja Zdrowia nigdy nie twierdziła, że banknoty pełnią rolę w rozprzestrzenianiu koronawirusa.
Paloma Cuchi z @WHO: Światowa Organizacja Zdrowia nigdy nie twierdziła, że #banknoty pełnią rolę w rozprzestrzenianiu koronawirusa #koronawirus #COVID19 #gotówka

W oświadczeniu przekazanym Euronet Polska 31 marca 2020 roku, dr Cuchi zaznacza, że przestrzeganie właściwej higieny rąk i zaleceń dotyczących kasłania oraz kichania, ograniczanie kontaktu i zachowanie dystansu pozwalają minimalizować rozprzestrzenianie się COVID-19. Szczegółowe informacje, jak ograniczyć ryzyko zarażenia się koronawirusem organizacja udostępnia na tej stronie.

Zobacz więcej najnowszych wiadomości o pandemii koronawirusa >>>

Jednocześnie, przedstawicielka WHO w Warszawie zaleca, by śledzić na bieżąco informacje dotyczące pandemii koronawirusa, publikowane na stronie internetowej www.who.int oraz komunikaty krajowych instytucji odpowiedzialnych za zdrowie publiczne.

Bądź na bieżąco z tematem koronawirusa – zapisz się na nasz newsletter >>>

Źródło: Euronet Polska