Konto Prestige eurobanku liderem rankingu Comperia.pl

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

eurobank.01.400x119Konto Prestige zajęło 1. miejsce (ex aequo) w rankingu kont osobistych porównywarki finansowej Comperia.pl. Liderami zestawienia są oferty rachunków osobistych z moneyback.

W rankingu Comperia.pl z dn. 15.10.2014 r. brano pod uwagę oferty rachunków osobistych w kategorii konto dla zamożnego klienta.

Przy założeniach rankingu, modelowy klient zarabia 7,5 tys. netto, regularnie dokonuje przelewów w Internecie (10 przelewów), aktywnie korzysta z karty do konta (20-krotnie dokonuje transakcji bezgotówkowych kartą, łącznie na 2,5 tys. zł), a także bankomatów w Polsce i za granicą (10 razy w miesiącu korzysta z bankomatów obcych, w tym 8 razy w kraju i dwukrotnie za granicą; każda wypłata opiewa na kwotę lub równowartość 200 zł). Przy spełnieniu tych założeń posiadacz konta jest zwolniony z opłaty za prowadzenie rachunku, korzystanie z karty do konta oraz wypłaty z bankomatów. Jak podkreśla Comperia.pl, tak komfortowa sytuacja nie jest jednak standardem na rynku, a rekordowy koszt prowadzenia konta w jednym z banków, przy przyjętych założeniach, to ponad 60 zł miesięcznie.

Konto z bonusem

Jedynie dwa banki wyróżniły się dodatkowym benefitem do konta w postaci moneyback i to one zajęły najwyższe miejsca na podium. Lider tego zestawienia – konto Prestige – łączy się z dwoma programami, bazującymi na zwrocie części wydatków za transakcje kartą do konta.

Pierwszy z nich, program Kupujesz-Zyskujesz, pozwala na zarabiania nawet 750 zł w ciągu roku przy zwrocie – w pakiecie Prestige – 1% kwoty od każdej transakcji bezgotówkowej wykonanej kartą debetową. Drugi program, Rodzina i Przyjaciele, to nowość w ofercie eurobanku, bazująca nie tylko na przekazywaniu zalet swojego konta bliskim, ale także 5 proc. moneyback za bezgotówkowe transakcje kartą debetową na rekreację, sport i rozrywkę. Korzyści z obu programów eurobanku łączą się do końca roku – docelowo, od 1 stycznia program „Rodzina i Przyjaciele” zastąpi program „Kupujesz-Zyskujesz”.

Poza ofertą moneyback, Comperia.pl zwraca uwagę na takie korzyści pakietu Prestige, jak dostępne dla wszystkich posiadaczy rachunku darmowe wypłaty gotówki ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą, bezpłatny pakiet assistance z usługą concierge i oprocentowanie konta.

Przy przyjętych przez nas założeniach, prowadzenie konta Prestige oraz użytkowanie karty do niego jest zupełnie darmowe – mówi Mikołaj Fidziński, analityk porównywarki finansowej Comperia.pl – Ale rachunek ten do także jeden z nielicznych na rynku, który umożliwia m.in. darmowe wypłaty z bankomatów na całym świecie – dodaje.

Ze szczegółowym rankingiem, w tym objaśnieniem przyjętej metodologii, można zapoznać się na stronie: http://www.comperia.pl/ranking-kont-osobistych-eurobank-i-t-mobile-uslugi-bankowe-najtansze-i-z-bonusami.html

Źródło: Euro Bank SA