Kontekstowe filtrowanie zabezpieczy dane poufne – AutoID Polska S.A. wprowadza na rynek systemy GTB Technologies.

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

gtb.tech.250xAż 45% pracowników deklaruje, że wysyła firmowe dane na zewnętrzne adresy mailowe, a 16% przyznaje, że zmieniając pracodawcę, zabiera te informacje ze sobą.* Nic dziwnego, że coraz więcej firm poszukuje rozwiązań chroniących dane przed nieuprawnionym kopiowaniem. Na polskim rynku pojawiły się właśnie rozwiązania amerykańskiej firmy GTB Technologies chroniące poufne informacje dzięki tzw. odwrotnemu firewallowi.

Wielokrotnie nagradzane systemy DLP firmy GTB Technologies zabezpieczają dane poufne i wrażliwe tj.: dane osobowe, tajemnice handlowe czy wiedzę technologiczną przed wyciekiem poprzez sieć lub urządzenia końcowe. Nazwa DLP jest skrótem od Data Loss Prevention, oznaczającym ochronę przed utratą danych. Niezależne testy potwierdzają, że opracowane przez GTB algorytmy wykrywania Data Leakproof™ to najskuteczniejsze i najszybsze algorytmy dostępne na rynku.

Głównym modułem systemu jest GTB Inspector tj. odwrotny firewall, który analizuje wszelką transmisję danych wychodzących z sieci. Z chwilą wykrycia danych chronionych w ilości przekraczającej wyznaczone wcześniej wartości progowe, system blokuje transmisję, tworzy wpis w raporcie o zabezpieczeniach, a w zależności od zdefiniowanych ustawień, może powiadamiać mailowo wyznaczonego menadżera lub administratora zabezpieczeń.

System GTB obsługuje wszystkie protokoły, włącznie z pocztą elektroniczną, komunikatorami i FTP oraz wykrywa treści zaszyfrowane. Łatwo można go dopasować do przepustowości ruchu wychodzącego. Zastosowanie odwrotnego firewalla rozszerzonego o obsługę ruchu szyfrowanego za pomocą protokołu SSL zapobiega wysyłaniu danych wrażliwych lub poufnych przez punkty końcowe zainfekowane złośliwym oprogramowaniem.

System skanuje wszystkie kanały komunikacyjne, takie jak: e-maile, dane z komunikatorów czy wpisy na stronach www, połączenia SSL i FTP, a także blokuje przepływ informacji poufnych w sieci lokalnej wg wdrożonych zasad ochrony danych. W związku z ryzykiem utraty danych za pośrednictwem urządzeń przenośnych, takich jak laptopy i nośniki wymienne, producent udostępnia również moduł blokujący kopiowanie danych poufnych i zabezpieczający przenoszone informacje na urządzeniach końcowych.

Chronionymi danymi mogą być np. numery kont bankowych, kart płatniczych lub hasła. Odwrotny firewall z analizowaniem i filtrowaniem treści oferuje funkcje do obsługi komunikacji masowej i jest zgodny z wieloma urządzeniami i protokołami. Z systemu korzystają banki, instytucje finansowe i korporacje z różnych branż – teraz mogą korzystać z niego również polskie przedsiębiorstwa.

* Źródła: egospodarka.pl, symantec.pl.

Źródło: www.gttb.pl.