Konta osobiste priorytetem

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

credit.agricole.01.400x86Rozwój kont osobistych znalazł się na liście priorytetów Credit Agricole. W związku z tym bank podejmuje działania mające na celu rozszerzenie oferty skierowanej do klientów indywidualnych, w tym obsługę kont w walutach EUR, USD i GBP.

Rachunki walutowe stanowią rozszerzenie naszej podstawowej oferty, dlatego zakładamy, że z ich pomocą uda nam się zachęcić klientów do jeszcze większej aktywności, zwłaszcza że zapotrzebowanie na ten produkt było zgłaszane przez wielu użytkowników kont w Credit Agricole – mówi Marcin Data, menadżer Zespołu Daily Banking w banku Credit Agricole.

Otwarcie rachunku walutowego nie wiąże się z dodatkowymi opłatami. Koszt wykonania przelewu europejskiego (SEPA) za pomocą konta internetowego wynosi 5 zł, a przelewu SWIFT 0,25 % kwoty przekazywanej (min. 20 zł, max. 200 zł).

Ponadto użytkownicy rachunków walutowych prowadzonych w euro i dolarach amerykańskich mogą stać się posiadaczami karty Visa Walutowa rozliczanych w walucie rachunku. Koszt miesięcznego użytkowania karty wynosi od 3 zł do 6 zł, a wypłata z bankomatów zagranicznych pociąga za sobą dodatkową opłatę w wysokości 5 zł (za wyjątkiem posiadaczy Kont PREMIUM, którzy korzystają z bankomatów bez dodatkowych opłat).

Bank zachęca również do oszczędzania w walutach obcych. Obok oferty systematycznego oszczędzania proponuje lokaty o czasie trwania od 30 dni aż do 2 lub nawet 3 lat. Klient może otworzyć dowolną liczbę lokat o minimalnej wartość 100 jednostek danej waluty.

Wart zauważenia jest Rachunek Oszczędzam, w którym oprocentowanie oparte jest o stawkę 1-miesięcznej stopy LIBOR dla danej waluty.

Credit Agricole planuje wdrożenie oferty rachunków walutowych także dla małych i średnich przedsiębiorstw.

up