Kongres Gospodarki Elektronicznej 2012
VII Kongres Gospodarki Elektronicznej 2012 (16 października 2012). Organizatorem wydarzenia jest Związek Banków Polskich, we współpracy z Centrum Prawa Bankowego i Informacji oraz z Miesięcznikiem Finansowym "BANK".
Kongres 2012 to siódme z corocznych spotkań przedstawicieli administracji publicznej, samorządowej, środowiska finansowego, naukowego oraz wielu organizacji gospodarczych, stowarzyszeń naukowo-technicznych i firm oddziaływujących na budowę i rozwój nowoczesnej gospodarki elektronicznej w Polsce.
Ogólne informacje o VII Kongresie Gospodarki Elektronicznej 2012
Mottem tegorocznego Kongresu jest konkluzja kończąca opracowanie pt.: "PAŃSTWO 2.0 NOWY START DLA E-ADMINISTRACJI" z kwietnia 2012 r., Redakcja: Michał Boni, Minister Administracji i Cyfryzacji: Utworzone Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji ma jasno określone cele. O rozwoju kraju można mówić, jeśli jednym z jego filarów jest sprawnie funkcjonujące państwo. Do tego potrzebne są jakościowe zmiany w administracji, związane z oczywistą, ale w praktyce trudno realizowalną, orientacją na obywatela we wszelkich działaniach. W nowoczesnej wersji tej orientacji państwo działać powinno nie tylko na rzecz obywatela, ale także razem z nim, zwiększając znaczenie uczestnictwa obywateli w procesach decyzji i zmian. We współczesnej rzeczywistości jednym z kluczowych narzędzi dla takiej formuły działania państwa jest pełne wykorzystanie informatyzacji usprawniającej usługi, przepływ danych i informacji, otwarty dostęp do zasobów państwa w różnych dziedzinach. Czynnikiem wspierającym jest cyfryzacja w znaczeniu cywilizacyjnym, powiązanym z nowymi formami życia publicznego, społecznego, przenikaniem się obiegów informacyjnych i treści w Sieci, do której dostęp staje się jednym z najważniejszych obecnie mierników równości szans.
Misja Kongresu
Kongres Gospodarki Elektronicznej to przede wszystkim spotkanie przedstawicieli administracji publicznej, samorządowej, środowiska finansowego, naukowego oraz wielu organizacji gospodarczych, stowarzyszeń naukowo-technicznych i firm oddziaływujących na budowę i rozwój nowoczesnej gospodarki elektronicznej w Polsce. To także platforma współpracy, pozwalająca na bezpośrednią rozmowę, poprawę relacji i kontaktów pomiędzy przedstawicielami wielu sektorów gospodarki. Dlatego propozycję uczestnictwa w Kongresie adresujemy do wszystkich osób, które chcą aktywnie uczestniczyć w unowocześnianiu polskiej gospodarki.
W związku z tak sformułowaną Misją Kongresu, jego uczestnikami są przedstawiciele następujących środowisk:
- Menedżerowie z sektora bankowego i ubezpieczeniowego.
- Przedstawiciele administracji państwowej i samorządowej.
- Menedżerowie i właściciele przedsiębiorstw z sektora MSP.
- Przedstawiciele organizacji gospodarczych i stowarzyszeń naukowo-technicznych.
- Środowisko akademickie, tj. pracownicy naukowi i studenci uczelni wyższych.
- Specjaliści z firm doradczych.
Podstawowym celem i ambicją organizatorów VII Kongresu Gospodarki Elektronicznej jest stworzenie optymistycznie nastawionej koalicji na rzecz jednoczenia wysiłków zmierzających do przyspieszenia cyfryzacji Państwa. Tej jedności potrzebują podejmowane w różnych środowiskach inicjatywy, składane deklaracje i manifesty odnoszące się do procesu cyfryzacji oraz jego znaczenia dla gospodarki kraju.
Materiały dotyczące Kongresu: agenda, prezentacje
Centrum Konferencyjne Adgar Plaza