Konferencje „Europejskiego Doradcy Samorządowego” 2009

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

I cykl konferencji dla jednostek samorządu terytorialnego i przedsiębiorstw komunalnych Europejskiego Doradcy Samorządowego


eds.01.180x"Planowanie i realizacja nwestycji z udziałem funduszy europejskich dla ożywienia gospodarczego Polski - praktyczne rekomendacje dla beneficjentów w czasie spowolnienia gospodarczego"

 

Konferencje odbywały się w 16 miastach wojewódzkich w okresie październik 2009 - styczeń 2010 r. Honorowy patronatem nad nimi objęły: Ministerstwo Finansów, Związek Banków Polskich i urzędy marszałkowskie.

Podczas seminarium, w którym udział wzięli przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego (JST) oraz przedsiębiorstw komunalnych, pokazano jakie wyzwania stoją przed nimi w związku ze spowolnieniem gospodarczym, ale i jakie daje ono szanse.

Zostały przedstawione możliwości ograniczenia kosztów funkcjonowania lokalnych społeczności oraz wskazano ewentualne zewnętrzne źródła finansowania inwestycji polskich samorządów.

Prelegenci mówili o znaczeniu informacji gospodarczej dla bezpiecznego funkcjonowania samorządów i ich jednostek. Podkreślano że, korzystanie z potężnej bazy danych zgromadzonej przez instytucje sektora bankowego wzmacniają pewność obrotu, co jest szczególnie istotne w czasach spowolnienia gospodarczego.

 

BLOKI TEMATYCZNE:

I. Finanse JST podczas spowolnienia gospodarczego

II. Jak zmniejszyć koszty funkcjonowania samorządu
III. Jak zwiększyć wpływy samorządów

 

Na koniec każdej konferencji zostały wręczone wyróżnienia "Gmina dbająca o finanse mieszkańców 2009". Tytuł przyznawany jw imieniu Biura Informacji Gospodarczej InfoMonitor, Biura Informacji Kredytowej oraz Związku Banków Polskich. Wyróżnienia przyznano gminom za udział w programie "Dłużnik Alimentacyjny", dzięki czemu poprzez wykorzystanie Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor aktywnie uczestniczyli w systemach wymiany informacji gospodarczej, dbając tym samym o swoje finanse i przyczyniając się do zwiększenia bezpieczeństwa gospodarczego gminy i kraju.

 

eds.2009.logotypy.550x

 

Sprawozdanie z I cyklu konferencji EDS - pobierz