Konferencja prasowa „Wschód Kultury”

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

konferencja.05.250x166Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Narodowe Centrum Kultury, Miasto Białystok, Miasto Lublin oraz Miasto Rzeszów zapraszają na konferencję prasową "Wschód Kultury".

22 maja, środa, godz. 13:30
Centrum Prasowe PAP, ul. Bracka 6/8, Warszawa

Specjalnie dla osób, które nie będą mogły przybyć na konferencję, poprzez stronę internetową www.nck.pl dostępna będzie transmisja w formie streamingu – http://www.nck.pl/transmisja.html.

W konferencji udział wezmą:

Bogdan Zdrojewski, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Krzysztof Dudek, Dyrektor Narodowego Centrum Kultury
Tadeusz Ferenc, Prezydent Miasta Rzeszowa
Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublina
Tadeusz Truskolaski, Prezydent Miasta Białegostoku

Wschód Kultury to nowa forma współpracy kulturalnej miast Polski Wschodniej z krajami Partnerstwa Wschodniego. Po raz pierwszy na taką skalę trzy miasta: Białystok, Lublin, Rzeszów odkrywają nowe możliwości współdziałania środowisk na rzecz obiegu kultury ponad granicami, wymiany artystycznej i kulturalnej, mobilności artystów i dzieł. Wschód Kultury jest rozszerzeniem projektu Europejski Stadion Kultury, który w związku z przygotowaniami do Euro 2012 był realizowany w latach 2011-2012 w Rzeszowie i w 2012 roku również w Lublinie.

Pierwszym wspólnym przedsięwzięciem miast będzie organizacja trzech festiwali: pod koniec czerwca odbędzie się Europejski Stadion Kultury w Rzeszowie, na koniec września zaplanowano Inny Wymiar w Białymstoku, a na początku października- festiwal Integracje-Mediacje w Lublinie.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji, na której będą Państwo mieli okazję poznać ideę projektu oraz program wydarzeń.

Prosimy o potwierdzenie obecności na konferencji: Edyta Sudoł, tel. 0-692-961-137, e-mail: edyta@literapr.com

Polecamy stronę www.wschodkultury.eu oraz www.facebook.com/wschodkultury

Źródło: Centrum Prasowe PAP