Konferencja jubileuszowa z okazji 110-lecia działalności Banku Spółdzielczego w Łańcucie
Uczestnicy konferencji, która mała miejsce dn. 28 września 2023 roku, mieli także okazję usłyszeć prelekcje i dyskusję ekspertów na temat: sytuacji sektora Banków Spółdzielczych na tle banków komercyjnych, najważniejszych wyzwaniach i szansach jakie stoją przed Bankami Spółdzielczymi w dobie rosnącej konkurencji, działań Banku Zrzeszającego BPS na rzecz Banków Spółdzielczych w zakresie cyberbezpieczeństwa, roli Systemu Ochrony w Zrzeszeniu BPS i gwarancjach bezpieczeństwa środków na rachunkach klientów w Bankach Spółdzielczych, dynamicznych zmianach technologicznych, jak również o tym „Jak budować nowoczesną bankowość spółdzielczą?” czy o „Trendach w płatnościach”.
Pełni uroczystości dopełniły wręczone Zarządowi Banku liczne odznaczenia i pamiątkowe dyplomy okolicznościowe.
Historia Banku Spółdzielczego w Łańcucie sięga 1868 roku, jednak początek jego działalności datuje się na 4 sierpnia 1913 roku. Tego dnia Spółka Oszczędności i Pożyczek w Łańcucie została zawiadomiona o przyjęciu pod opiekę Patronatu Wydziału Krajowego.
10 lutego 1920 roku Spółka została zarejestrowana pod nazwą „Kasa Stefczyka Spółdzielnia z nieograniczoną odpowiedzialnością”.
Na Walnym Zgromadzeniu w dniu 29 marca 1943 roku przyjęto nowy statut i zmieniono nazwę na „Powszechny Bank Spółdzielczy im. dr Stefczyka z nieograniczoną odpowiedzialnością w Łańcucie”.
26 maja 1950 roku podjęto uchwałę scalenia okolicznych Kas Stefczyka i Powszechnego Banku Spółdzielczego w Łańcucie w jedną Gminną Kasę Spółdzielczą w Łańcucie.
17 czerwca 1956 roku nastąpiła kolejna zmiana nazwy na „Kasa Spółdzielcza” i ostatecznie dn. 28 kwietnia 1962 roku Walne Zgromadzenie przyjęło nową nazwę – Bank Spółdzielczy w Łańcucie.
„Bank Spółdzielczy w Łańcucie – jesteśmy w stu procentach polskim Bankiem, którego wyłącznymi właścicielami są członkowie – mieszkańcy terenu działania. Misją Banku jest efektywne, kompleksowe i profesjonalne zaspokajanie potrzeb bankowych i finansowych właścicieli, Klientów lokalnego rynku w ramach bezpieczeństwa zgromadzonych w Banku depozytów, a także aktywne oddziaływanie na rzecz rozwoju gospodarczego środowiska lokalnego i ku jego pożytkowi.
Na przestrzeni lat Bank Spółdzielczy w Łańcucie był i jest niezawodnym ogniwem gospodarczego rozwoju. Przez dziesiątki lat swojej działalności jednoczył zarówno biednych jak i bogatych, duchownych i świeckich, ziemian i mieszczan.
To wszystko dzięki zaufaniu Klientów i lokalnego społeczeństwa.”
Szczegółowa relacja z konferencji dostępna jest tutaj: https://bslancut.pl/aktualnosc/konferencja-jubileuszowa-nowoczesnie-i-bezpiecznie
Fotorelacja dostępna na profilu facebookowym Banku Spółdzielczego w Łańcucie: https://www.facebook.com/bslancut