Kolejne pogłoski o sprzedaży Avivy w Polsce

Kolejne pogłoski o sprzedaży Avivy w Polsce
Źródło: Aviva
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Jak poinformował 30 listopada portal Insurance Journal powołując się na informację agencji Bloomberg, Aviva Plc rozważa sprzedaż swojej firmy ubezpieczeniowej w Polsce.

Amanda Blanc prezes brytyjskiej grupy ubezpieczeniowo-finansowej Aviva potwierdziła, że ​​firma prowadzi rozmowy w sprawie sprzedaży swoich jednostek we Francji, Polsce i we Włoszech w ramach restrukturyzacji koncernu ubezpieczeniowego.

Nominacja Amandy Blanc w sierpniu oznaczała zmianę strategii firmy. Tuż po jej nominacji pisaliśmy na portalu aleBank.pl, że nowa prezes brytyjskiej grupy Aviva zamierza skoncentrować się na najbardziej dochodowej działalności firmy.

Czytaj także: Aviva w Polsce nie na sprzedaż?

Cytowani w sierpniu  przez Financial Times eksperci szacowali, że Aviva ze sprzedaży swoich firm we Francji, Polsce, Włoszech i w Azji mogłaby otrzymać 6,8 mld funtów.

Z dotychczasowych wypowiedzi nowej szefowej brytyjskiej Avivy wynika, że zależy jej na utrzymaniu najbardziej dochodowych działalności grupy, na jak największych zyskach dla akcjonariuszy i na zajmowaniu czołowych miejsc w danych segmentach rynku.

Grupa Aviva działa w Polsce od 1992 roku i jest jedną z największych instytucji finansowych w naszym kraju.

Brytyjska grupa ubezpieczeniowo-finansowa Aviva jest największą grupą ubezpieczeniową w Wielkiej Brytanii.

Źródło: Financial Times, Insurance Journal , aleBank.pl, Bloomberg