KNF: brak podstaw do sprzeciwu wobec połączenia spółek AXA i UNIQA

KNF: brak podstaw do sprzeciwu wobec połączenia spółek AXA i UNIQA
Fot. stock.adobe.com / Tobias Arhelger
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Komisja Nadzoru Finansowego stwierdziła brak podstaw do zgłoszenia sprzeciwu wobec planowanego połączenia AXA Ubezpieczenia Towarzystwa Ubezpieczeń i Reasekuracji z Uniqa Towarzystwem Ubezpieczeń oraz AXA Życie Towarzystwa Ubezpieczeń SA z Uniqa Towarzystwem Ubezpieczeń na Życie, podała KNF.

W lipcu 2020 r. Komisja Europejska zatwierdziła, zgodnie z europejskim rozporządzeniem w sprawie kontroli łączenia przedsiębiorstw, przejęcie działalności francuskiej spółki AXA w Polsce, Czechach i na Słowacji przez austriacki koncern Uniqa.

Czytaj także: Marcin Nedwidek zostanie prezesem połączonych AXA i Uniqa w Polsce >>>

Austriacki koncern Uniqa Österreich Versicherungen AG ogłosił wcześniej w 2020 r. przejęcie od francuskiej spółki AXA jej działalności w Polsce, Czechach i na Słowacji. Kwota transakcji wynosiła 1,002 mld euro, co stanowiło 12,4-krotność zysku sprzedawanych firm w 2019 r.

Czytaj także: Czy nie kupimy już ubezpieczeń AXA?

AXA w Czechach, Słowacji i Polsce prowadziła działalność w zakresie ubezpieczeń na życie, produktów emerytalnych i inwestycyjnych. Uniqa działa w branży ubezpieczeniowej w Europie Środkowo-Wschodniej.

Czytaj także: Rynek ubezpieczeniowy: coraz mniej konkurencji, czy polisy podrożeją?

Źródło: ISBnews