Klienci indywidualni Banku SMART mogą wnioskować o europejską kartę V PAY

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

bank.smart.01.448x199Od dzisiaj Bank SMART jako pierwszy w Polsce uruchamia dla Klientów indywidualnych kartę V PAY. Europejska karta płatnicza V PAY została specjalnie zaprojektowana z myślą o krajach, w których bardziej popularne są lokalne rozwiązania płatnicze. Dzięki większej akceptowalności karty V PAY, np. w Niemczech, za każdą usługę lub towar można zapłacić tak, jakbyśmy posiadali konto i kartę w tamtejszym banku.

Klienci indywidualni Banku SMART, posiadający rachunek SMART Konto EU, mogą do niego zamówić europejską kartę V PAY. Klienci mogą zamówić kartę V PAY korzystając z Bankowości Mobilnej, Bankowości Internetowej oraz Serwisu Telefonicznego COK. O możliwości zamówienia karty V PAY dla osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą oraz wydania jej dla pełnomocników oraz w ramach wniosku o dodatkowe SMART Konto, Bank SMART poinformuje w odrębnych komunikatach, po wdrożeniu usługi. Karta V PAY może zostać wydana również dla Klientów już posiadających kartę VISA do rachunku walutowego.

Jaka jest różnica między kartą V PAY a kartą VISA?  
Karta V PAY jest przeznaczona do dokonywania transakcji w Europie. W porównaniu do karty VISA ma ona blisko 100% akceptowalności w bankomatach i punktach sprzedaży. Akceptowana jest tak jak karta wydana w lokalnej sieci kraju, która często nie przyjmuje karty VISA. Natomiast kartą VISA można się posługiwać na terenie całego świata.

Opłaty za używanie karty V PAY Banku SMART:

  • 0€ – za używanie lub 5€, jeśli Klient posiada dwie karty w Banku SMART do rachunków osobistych,
  • 0€ – za wydanie lub 5€, jeśli Klient posiada kartę płatniczą do SMART Konta,
  • 0€ – za wszystkie wypłaty z bankomatów w strefie euro
  • 0€ – brak prowizji za przewalutowanie dla strefy euro

Jednocześnie przypominamy, że SMART Konto EU jest bezpłatne. Karta V PAY do SMART Konta EU to wolność korzystania ze środków zgromadzonych na rachunku osobistym w całej Europie euro. To także dostęp do najkorzystniejszych bankowych kursów EUR – PLN!!!!

Bank Smart jest marką FM Banku PBP S.A.
Bank SMART to pierwszy mobilny europejski dyskont finansowy, przeznaczony dla ludzi ceniących czas i pieniądze. Wprowadzone właśnie mobilne płatności faktur pokazują, że realizuje swoją misje w praktyce.  Bank SMART oferuje proste mobilne konto dla klientów indywidualnych (SMART Konto) i firmowych (SMART Biznes Konto), w euro i w złotych. Gwarantujemy bezpłatne prowadzenie konta, darmowe przelewy, a w przypadku kont firmowych także darmowe przelewy do ZUS/US. Konto można założyć przez aplikację na smartfonie czy tablecie. Bank na Androida i iOS jest do pobrania na stronie www.banksmart.pl, a także w sklepach Google Play i App Store.

Małgorzata Halaba
rzecznik prasowy FM Banku PBP S.A.