Klienci biznesowi wybierają rezerwacje on line

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

samolot.01.250xSpotkania biznesowe są nieodłącznym elementem prowadzenia działalności każdej firmy. Klienci biznesowi coraz częściej podróżują samolotem i dlatego stawiają na funkcjonalność - samodzielnie rezerwują bilety lotnicze on line, uprzednio błyskawicznie przeglądając dostępne oferty i, co ciekawe, coraz częściej wybierają loty tanimi liniami.

Biznesman nie tylko w klasie biznes

Pomimo rozwoju innowacyjnych narzędzi z zakresu komunikacji sieciowej, spotkania biznesowe są stałym punktem prowadzenia firmy. Nawet w obliczu kryzysu, biznesmeni nie rezygnują  z zagranicznych delegacji, ale starają się zmniejszać koszty z nimi związane. W efekcie, niskobudżetowi przewoźnicy, którzy już od kilku lat podbijają powietrzny rynek, robią prawdziwą furorę wśród klientów biznesowych.

Jeszcze do niedawna, biznesmenom nie wypadało pojawić się w klasie ekonomicznej. Dziś, jak wynika z danych serwisu FRU.PL, klienci biznesowi przesiedli się z klasy biznes do samolotów tanich linii lotniczych” – mówi Bogumiła Sowa z platformy rezerwacji biletów lotniczych FRU.PL. „Zdecydowały o tym względy praktyczne – spotkania służbowe za granicą to dla wielu biznesmenów codzienność. Podczas kilku godzinnego lotu klienci biznesowi nie oczekują lampki szampana ani wygód dostępnych w klasie biznes. W ten sposób oszczędzają nawet 80 proc. wartości biletu” – dodaje Bogumiła Sowa z FRU.PL.  „Podróże klasą biznes preferowane są głównie na dalekich transkontynentalnych lotach, gdyż udogodnienia przygotowane dla pasażerów klasy biznes wpływają na komfort wielogodzinnej podróży” – dodaje Bogumiła Sowa z FRU.PL.

Rezerwacja przez Internet

Internet zrewolucjonizował podniebne podróże, również te biznesowe. Czasy, gdy sekretarka oczekując w kolejce u stacjonarnego pośrednika usług turystycznych kupuje prezesowi bilet lotniczy, należą do zamierzchłych. Dziś, biznesmeni samodzielnie rezerwują bilety lotnicze on line, uprzednio błyskawicznie przeglądając dostępne loty. W ten sposób zyskują to, co stanowi dla nich absolutny priorytet – możliwość szybkiej rezerwacji biletu.

Dzięki prostej i czytelnej stronie www, podróżni biznesowi mają możliwość porównywania ofert wielu przewoźników oraz składania lotów różnymi liniami w celu uzyskania najbardziej atrakcyjnej ceny i wygodnego połączenia. Co więcej, wyszukując bilet on line, klienci biznesowi mają do dyspozycji pełny pakiet podróży – od wyszukania hotelu, wypożyczenia samochodu po wykupienie ubezpieczenia”  – mówi Bogumiła Sowa z platformy rezerwacji biletów lotniczych FRU.PL.

Dokąd?

Jak wynika z danych FRU.PL, ponad połowa podróży  biznesowych obejmuje loty krajowe. Najczęściej wybieranymi miejscami przylotowymi są: Warszawa i Wrocław, nieco rzadziej Gdańsk i Szczecin.

W przypadku podróży w granicach kraju, klienci biznesowi wybierają podróż samolotem, gdyż żaden inny środek transportu – ani pociąg ani samochód – nie pozwala na tak szybkie i wygodne pokonanie trasy” –  mówi Bogumiła Sowa z   FRU.PL.

Kierunki zagranicznych delegacji są ściśle związane z  zależnościami gospodarczymi. Główna sieć połączeń obejmuje destynacje europejskie, takie jak Frankfurt, Berlin, Zurych, Kijów, Moskwa, Helsinki i Kopenhaga. W ostatnich latach, wśród kierunków pozakontynentalnych, na biznesowym znaczeniu zyskały Chiny i USA.  Podróże biznesowych odbywające się w granicach Polski i Europy trwają od 1 do 2 dni, natomiast podróże transkontynentalne od 5 do 7 dni.

Źródło: FRU.PL