Klarna i SOFORT łączą siły, aby stać się jednym z wiodących, niezależnych, europejskich dostawców płatności on-line

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

podpis.umowa.300xUzupełniające się firmy jednoczą się w celu przyspieszenia wzrostu na wszystkich rynkach europejskich.Nowa grupa będzie łączyć alternatywne metody płatności preferowane już przez ponad połowę niemieckich konsumentów. Przedsiębiorcy będą mogli korzystać z nowej, wiodącej europejskiej grupy z obszaru płatności.

Dostawcy usług płatniczych Klarna AB („Klarna”) ze Szwecji i SOFORT AG („SOFORT”) z Niemiec połączyły siły. Klarna nabywa SOFORT od większościowego akcjonariusza Reimann Investors. Obie firmy będą nadal oferować swoje produkty obok siebie i działać na zasadzie autonomicznej.

Klarna i SOFORT łącznie będą miały 10% udział w wartym 100 miliardów dolarów rynku e-commerce, na którym działają. Klarna jest liderem wśród dostawców płatności online w krajach skandynawskich, z kolei SOFORT jest wiodącym graczem w Niemczech i Austrii. Wspólnie będą oferować swoje rozwiązania w 14 krajach Europy. Połączona grupa będzie miała 25 milionów użytkowników i partnerów, w tym ponad 50% wszystkich niemieckich sklepów internetowych. W sumie, grupa będzie współpracować z 43 000 sklepami internetowymi.

Transakcja podlega zatwierdzeniu przez Komisję Nadzoru Finansowego w Szwecji.

Sebastian Siemiatkowski, dyrektor generalny i współzałożyciel Klarna, powiedział: „Cieszymy się mając możliwość wspólnej pracy z wyjątkowym zespołem SOFORT. Razem mamy niesamowitą okazję, aby zapewnić najbardziej zaufane rozwiązanie w płatnościach naszym klientom i sprawić, że będą one prostsze i bezpieczniejsze dla osób kupujących on-line.

Dr Gerrit Seidel, dyrektor generalny SOFORT, tak skomentował połączenie obu firm: „SOFORT i Klarna uzupełniają się wzajemnie pod względem oferty usług, a także w ambicji wzrostu. Wspólnie, z jednej strony dostarczamy sprzedawcom internetowym możliwość zaoferowania dwóch popularnych metod płatności jak i rozwijania dalszych innowacji produktowych. My również oczekujemy dalszego wzmacniania naszej pozycji jako niezależnego, przyjaznego bankowości rozwiązania płatniczego.

Dr Michael Riemenschneider, przedstawiciel poprzedniego akcjonariusza większościowego Reimann Investors i Przewodniczący Rady Nadzorczej SOFORT AG, powiedział: „Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego połączenia, jako że Klarna i SOFORT razem staną się wiodącym graczem europejskim i zaznaczą swoją obecność w 14 krajach na starym kontynencie. Obie firmy wzajemnie się uzupełniają z korzyścią zarówno dla sprzedawców, jak i konsumentów. Wierzymy, że ta nowoutworzona grupa ma tak ogromny potencjał, że może stać się wiodącym europejskim operatorem płatności on-line, że było logicznym krokiem dla nas, aby ponownie zainwestować w tę grupę.

Źródło: SOFORT AG