Kiedy wzrośnie popyt na kredyty?

Kiedy wzrośnie popyt na kredyty?
Fot. stock.adobe.com/thodonal
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
40 procent bankowców spodziewa się wzrostu zainteresowania klientów kredytami konsumenckimi po rozpoczęciu cyklu obniżek stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej, wynika z sondażu przeprowadzonego w placówkach bankowych przez firmę badawczą Minds&Roses, opublikowanych w "Monitorze Bankowym".

„Wzrost zainteresowania klientów kredytami konsumenckimi jest oczekiwany zdaniem 40% badanych po rozpoczęciu cyklu obniżek stóp procentowych, w ocenie 21% w okresie przedświątecznym, lub po ustabilizowaniu, obniżeniu poziomu inflacji, co wskazywane jest także przez 21% badanych” – czytamy w raporcie.

Wzrost zainteresowania klientów kredytami konsumenckimi jest oczekiwany zdaniem 40% badanych po rozpoczęciu cyklu obniżek stóp procentowych.

Konsolidacja kredytów

Połowa badanych (51%) nie obserwuje wzrostu zainteresowania klientów konsolidacją kredytów w czasie trwającego cyklu podwyżek stóp procentowych. Jednak 42% obserwuje obecnie wzrost zainteresowania klientów konsolidacją posiadanych kredytów, podano także.

Czytaj także: NBP podał najnowsze dane o kredytach >>>

„Za wzrost zainteresowania klientów lokatami w bankach wśród pięciu badanych czynników w największym stopniu odpowiada poprawa oferty depozytowej w bankach i wzrost oprocentowania lokat” – czytamy dalej.

Źródło: ISBnews