KF 2009/11-12 (listopad – grudzień 2009)

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

kf.2009.d6.okladka.150xKurier Finansowy (lipiec-grudzień 2009)

  • Banki po kryzysie: Jaka nauka płynie z bankructw instytucji finansowych i najwiekszego od lat 30. ub. wieku swiatowego kryzysu finansowego.
  • Kinga Stachowiak: Jak legalnie płacić niższe podatki.
  • Prawo: Prywatyzujmy hipoteki - W przyszłym roku księgi wieczyste można będzie przeglądać przez internet. Najpierw możliwość taką uzyskają najważniejsi uczestnicy rynku obrotu nieruchomościami: notariuszei i komornicy. Potem, pod koniec 2010 r., internetowe księgi wieczyste zostaną udostępnione dla wszystkich. Ale co to zmieni?
  • Inwestujemy: Arcydzieło na nadgarstku - Tradycyjne mechaniczne zegarki są modne, traktowane jak dzieło sztuki, a jednocześnie lokata kapitału. Używany markowy zegarek można kupić już za tysiąc złotych. Górna granica ich ceny według prezesa amerykańskiego stowarzyszenia zegarmistrzów i jubilerów zależy wyłącznie od tego, jak duże brylanty się dokłada.
  • Czysty zysk: Kryzys może być niepowtarzalną szansą - Życie na kredyt jest bardzo niebezpieczne. Lepiej mieć gotówkę na koncie oraz alternatywne źródło dochodu - z Danielem Kubachem, wiceprezesem Europejskiego Centrum Odszkodowań oraz szefem spółki Evropske Centrum Odskodneho S.R.O. zajmującej się odzyskiwaniem odszkodowań w Czechach rozmawia.