Katarzyna Sułkowska odchodzi z Alior Banku. Nowym prezesem zostanie Krzysztof Bachta

Katarzyna Sułkowska odchodzi z Alior Banku. Nowym prezesem zostanie Krzysztof Bachta
Fot. Alior Bank
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Katarzyna Sułkowska złożyła rezygnację z funkcji prezesa Alior Banku - podał bank w komunikacie. Jednocześnie na wiceprezesa banku został powołany Krzysztof Bachta, który pozostanie na tym stanowisku do czasu uzyskania zgody Komisji Nadzoru Finansowego na powołanie go na prezesa.

Katarzyna Sułkowska odchodzi z @AliorBankSA. Znamy już nazwisko nowego prezesa

„17 października 2018 r. Pani Katarzyna Sułkowska złożyła rezygnację z funkcji prezesa zarządu Alior Bank S.A. Rada nadzorcza banku przyjęła rezygnację i wyraziła podziękowania dla pani Katarzyny Sułkowskiej za jej ogromny wkład w budowanie pozycji rynkowej banku” – czytamy w komunikacie.

„Jednocześnie rada nadzorcza banku powołała z dniem 17 października 2018 r., w skład zarządu banku pana Krzysztofa Bachta, powierzając mu stanowisko wiceprezesa zarządu banku kierującego pracami zarządu do czasu uzyskania zgody Komisji Nadzoru Finansowego na powołanie go na prezesa zarządu banku” – czytamy dalej.

Ponadto, rada nadzorcza upoważniła przewodniczącego RN Tomasza Kulika do podpisania w imieniu RN wniosku do KNF o wyrażenie zgody na powołanie Bachta na prezesa zarządu banku, podano także.

Czytaj także: Krzysztof Bachta nowym wiceprezesem zarządu Alior Banku. Prezesem zostanie po uzyskaniu zgody KNF >>>

„W imieniu rady nadzorczej dziękuję pani prezes Katarzynie Sułkowskiej za jej ogromny wkład w budowanie pozycji rynkowej Alior Banku. Zdecydowaliśmy się powołać na stanowisko wiceprezesa zarządu banku Krzysztofa Bachtę, doświadczonego managera z branży finansowej. Wybór ten należy traktować jako wzmocnienie kompetencji i odpowiedzialności głównego akcjonariusza za przyszłość Alior Banku. Rada nadzorcza dołoży wszelkich starań, by zmiana ta wpłynęła pozytywnie na realizację długoterminowej strategii i – w perspektywie – wzrost wartości dla akcjonariuszy” – powiedział Kulik, cytowany w komunikacie.

Katarzyna Sułkowska została prezesem Alior Banku w maju 2018 roku. Wcześniej pełniła funkcję wiceprezesa banku.

Na szefa Alior Banku z PZU

Krzysztof Bachta jest absolwentem studiów ekonomicznych w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz Wydziału Prawa Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończył również studia z zakresu zarządzania na Uniwersytecie Bocconi w Mediolanie. W początkach kariery zawodowej pracował jako konsultant w The Boston Consulting Group oraz Ernst&Young. Do Grupy PZU dołączył w październiku 2010 r. Jako dyrektor zarządzający ds. strategii i rozwoju odpowiadał za opracowanie i wdrożenie strategii, nadzór nad projektami, fuzje i przejęcia, innowacje oraz wdrażanie kultury lean.

„Alior Bank jest jednym z najbardziej innowacyjnych banków w Polsce. Miałem okazję współpracować z Alior Bankiem i zawsze spotykałem ludzi zaangażowanych, bezpośrednich i nastawionych na osiąganie wyników. Do tego bardzo zaangażowanych i szukających nowych rozwiązań. Dołączenie do zespołu banku jest dla mnie ogromnym zaszczytem. Stawiam na kreatywność zespołu i nowatorskie rozwiązania” – powiedział Bachta, także cytowany w komunikacie.

 

„Wzmocnienie kompetencji głównego akcjonariusza”

„Krzysztof Bachta, jako szef strategii grupy PZU i dyrektor zarządzający odpowiedzialny za nadzór nad współpracą z naszymi bankami, był kluczowym menedżerem w przygotowaniu strategii #nowePZU do roku 2020. Doskonale rozumie potencjał synergii, które tkwią w umiejętnej współpracy grupy PZU z Alior Bank zarówno na płaszczyźnie sprzedażowej, jak i kosztowej. W nową rolę wniesie nie tylko szerokie spojrzenie na rynek usług finansowych w Polsce i na świecie, głębokie zrozumienie trendów biznesowych i technologicznych, które wpływają na ten rynek, ale również bogate doświadczenie menedżerskie zdobyte przez lata, w czasie których prowadził najważniejsze projekty rozwojowe grupy, w tym przejęcie banku Pekao SA. W nowej roli może liczyć na pełne wsparcie całej Grupy PZU, której sukcesy są w dużej mierze również jego zasługą” – zadeklarował prezes PZU SA Paweł Surówka, cytowany w odrębnym komunikacie ubezpieczyciela.

Natomiast przewodniczący rady nadzorczej Alior Bank S.A. Tomasz Kulik dodał, że rada zdecydowała się powołać na stanowisko wiceprezesa Krzysztofa Bachtę, gdyż jest on doświadczonym managerem z branży finansowej. – Wybór ten należy traktować, jako wzmocnienie kompetencji i odpowiedzialności głównego akcjonariusza za przyszłość Alior Banku – podkreślił Tomasz Kulik.

Sukcesywne wdrażanie strategii „Cyfrowego buntownika”

Nowo powołany wiceprezes kierujący pracami zarządu Alior Banku Krzysztof Bachta zadeklarował, że będzie dbał o to, by decyzje i działania podejmowane w banku sukcesywnie realizowały strategii „Cyfrowego buntownika”.

„Alior Bank ma bardzo dobrą strategię z ambitnymi celami oraz wychodzącą naprzeciw trendom w sektorze. W najbliższym czasie będę chciał szczegółowo zapoznać się z wyzwaniami związanymi z jej wdrożeniem. Z mojego doświadczenia wiem, że najtrudniejsze jest przekładanie haseł strategii na konkretne inicjatywy oraz rezultaty biznesowe. Uważam, że założenia strategii 'Cyfrowego buntownika’ zostały dobrze podsumowane w tych dwóch słowach. Moim zadaniem będzie dbanie o to, żeby decyzje i działania podejmowane w banku sukcesywnie ją realizowały – powiedział Bachta, cytowany w komunikacie.

„Alior Bank jest jednym z najbardziej innowacyjnych banków w Polsce. Miałem okazję współpracować z Alior Bankiem i zawsze spotykałem ludzi zaangażowanych, bezpośrednich i nastawionych na osiąganie wyników. Do tego bardzo kreatywnych i szukających nowych rozwiązań. Dołączenie do zespołu banku jest dla mnie dużym wyróżnieniem i zaszczytem” – dodał wiceprezes.

Czytaj także: Sławomir Zawadzki odwołany z funkcji prezesa Banku Pocztowego >>>

Alior Bank rozpoczął działalność w listopadzie 2008 roku. Bank zadebiutował na warszawskiej giełdzie w grudniu 2012 r. Aktywa banku miały wartość 69,5 mld zł na koniec 2017 r.

Źródło: Alior Bank/ISBnews