Kantor Walutowy Alior Banku partnerem Polskiej Izby Turystyki

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

euro.400x258Alior Bank nawiązał współpracę z Polską Izbą Turystyki, największą ogólnopolską organizacją samorządu gospodarczego przemysłu turystycznego. W ramach porozumienia Bank oferuje podmiotom zrzeszonym w PIT dostęp do najlepszych kursów wymiany walut w swoim Kantorze Walutowym, wsparcie edukacyjne oraz możliwość uzyskania dodatkowego dochodu w programie rekomendacyjnym.

Jednym z elementów współpracy jest specjalna oferta przygotowana przez Alior Bank umożliwiająca członkom PIT, w tym największym biurom podróży i agencjom turystycznym, wymianę walut w Kantorze Internetowym przy spreadzie niższym o 40% w stosunku do standardowej oferty, dostępnej na www.kantor.aliorbank.pl. Ponadto, Alior Bank gwarantuje, że indywidualna oferta w Kantorze Walutowym będzie lepsza od każdej innej oferty dostępnej na rynku przedstawionej przez członka PIT. Tym samym przedstawicie branży turystycznej uzyskali dostęp do  najlepszych  kursów wymiany walut na rynku.

Po analizie wielu ofert, wybraliśmy Kantor Walutowy Alior Banku jako najkorzystniejsze rozwiązanie dla naszych członków zarówno pod względem cenowym, jak i bezpieczeństwa zawieranych transakcji – mówi Tomasz Rosset, sekretarz generalny Polskiej Izby Turystyki. Szczególne znaczenie ma dla nas fakt, że platforma Alior Banku jest pierwszym kantorem internetowym, który gwarantuje bezpieczeństwo zawieranych transakcji poprzez nadzór Komisji Nadzoru Finansowego oraz gwarancje Bankowego Funduszu Gwarancyjnego – dodaje.

Dodatkowo, w ramach projektu Bank będzie realizował działania edukacyjne skierowane do  członków Izby. Podczas spotkań, eksperci Banku zaprezentują benefity wynikające z korzystania z nowoczesnych rozwiązań internetowego Kantoru Walutowego Alior Banku. Zwrócą również uwagę na najważniejsze aspekty związane z transakcjami walutowymi, w tym bezpieczeństwo, które może zagwarantować instytucja bankowa, nadzorowana przez KNF.

Polska Izba Turystyki wynegocjowała dla swoich członków bardzo atrakcyjne warunki cenowe, w tym gwarancję najlepszych kursów na rynku. Jest nam bardzo miło, że to właśnie Kantor Walutowy Alior Banku został wybrany jako polecana przez PIT platforma walutowa dla kilkuset członków tej organizacji. We współpracy stawiamy także na edukację firm zrzeszonych w PIT, szczególnie w zakresie możliwości zarządzania przepływami walutowymi oraz możliwości optymalizacji ryzyka i kosztów związanych z transakcjami walutowymi. Jestem przekonany, że przygotowana przez nas oferta spotka się z zainteresowaniem wszystkich osób, które racjonalnie podchodzą do zarządzania finansami w swoich firmach. – powiedział Tomasz Dośpiał, dyrektor ds. walutowych platform transakcyjnych.

Pierwsze spotkania organizowane w ramach współpracy Alior Banku i PIT, miały miejsce pod koniec listopada br. na tegorocznych Międzynarodowych Targach Turystycznych TT Warsaw. Członkowie Izby otrzymali materiały informacyjne na temat możliwości związanych z wymianą walut online, mieli również okazję bliżej zapoznać się z warunkami specjalnej oferty Kantoru Walutowego.

Dodatkową korzyść dla podmiotów należących do Polskiej Izby Turystyki stanowi możliwość uczestnictwa w programie rekomendacyjnym Kantoru Walutowego Alior Banku. Za każde skuteczne polecenie nowego klienta Kantoru, Bank wypłaci im specjalną premię pieniężną.

W efekcie, biura podróży i agencje turystyczne będą mogły uzyskać dodatkowe źródło dochodu, a jednocześnie większa liczba klientów, korzystających z usług turystycznych, otrzyma wygodne i bezpieczne narzędzie do wymiany walut.

Kantor Walutowy Alior Banku zapewnia każdemu klientowi:

  • 0 zł za prowadzenie rachunków w 14 walutach (w tym PLN)
  • 0 zł za przelewy krajowe i zagraniczne wymienionych w Kantorze Walutowym środków
  • dostęp dla klientów indywidualnych do bezpłatnych kart walutowych w najpopularniejszych walutach (EUR, USD, GBP)
  • natychmiastową wymianę walut między rachunkami
  • dostęp 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, również poprzez aplikację mobilną
  • kilka rodzajów zleceń, w tym umożliwiające automatyczną wymianę walut po wskazanym kursie

Polska Izba Turystyki jest największą ogólnopolską organizacją samorządu gospodarczego przemysłu turystycznego. Stowarzyszenie zrzesza blisko 500 firm, które dysponują około 1 000 placówek handlowych na terenie kraju. Członkami PIT są biura podróży, agencje turystyczne, towarzystwa ubezpieczeniowe, wyższe szkoły turystyczne, a także inni przedstawiciele szerokiej reprezentacji branży turystycznej.

Internetowy Kantor Walutowy jest pierwszym w Polsce bankowym kantorem online. Platforma umożliwia klientom wymianę 14 walut w czasie rzeczywistym, 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu, oferując konkurencyjne kursy, możliwość automatycznego zawierania transakcji i dokonywania bezpłatnych przelewów. W ciągu dwóch lat funkcjonowania Kantor Walutowy Alior Banku zdobył zaufanie ponad 100 tysięcy klientów. W tym czasie za pośrednictwem platformy dokonano ponad 1,6 miliona transakcji, których łączna wartość wyniosła ponad 11 miliardów złotych.

Źródło: Alior Bank