Kancelaria Wardyński i Wspólnicy chce rozmawiać o przyszłości Internetu

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

nowe.technologie.08.400x259"Klincz w Internecie - ile wolności, ile kontroli?" - pod tym hasłem 2 października w ramach EFNI przedstawiciele cyberkorporacji, instytucji europejskich, mediów i trzeciego sektora będą rozmawiać o korzyściach i zagrożeniach płynących z Internetu. Organizatorem debaty jest kancelaria Wardyński i Wspólnicy.

Wiele wskazuje na to, że Internet znalazł się w przełomowym momencie swojej historii. Zjawisko określane mianem Big Data już w tej chwili umożliwia czerpanie korzyści z przetwarzania informacji na bezprecedensową skalę. Rosnące znaczenie mediów społecznościowych tworzy globalne przestrzenie wymiany idei. Z kolei rozwój rozwiązań opartych na protokole bitcoina i zdecentralizowanej sieci peer to peer stwarza pierwszą w dziejach ludzkości szansę na powstanie gospodarki i przestrzeni wymiany dóbr bez granic i nadzoru państw.

Skala zagrożeń jest równie bezprecedensowa. Sceptycy wskazują na bezkarność, z jaką można w Internecie niszczyć godność jednostek i przeprowadzać zorganizowanych cyberataków na serwery korporacji czy najpotężniejszych państw świata. Coraz częściej podkreśla się utratę kontroli nad własną tożsamością w Internecie, nad tym kto, gdzie i w jakim celu przetwarza nasze dane osobowe.

Chcemy zastanowić się nad tym, czy obecny model rozwoju Internetu jest do utrzymania. Czy powinniśmy wzmocnić kontrolę nad Internetem? Jakie przełożenie planowane zmiany będą miały na prowadzenie biznesu – mówi Krzysztof Wojdyło z praktyki prawa nowych technologii kancelarii Wardyński i Wspólnicy. – Dobór prelegentów odzwierciedla złożoność i stopień skomplikowania tego problemu.

Wśród panelistów są Wojciech Orliński – dziennikarz Gazety Wyborczej, Katarzyna Szymielewicz z fundacji Panoptykon, Linnar Viik z Europejskiego Instytutu Innowacji i Technologii, Nicklas Lundbland z Google oraz europarlamentarzystka Viviane Reding (TBC). Moderatorem będzie Tomasz Wardyński, wspólnik założyciel kancelarii Wardyński i Wspólnicy.

Debata odbędzie się 2 października o 15:30 w Centrum Konferencyjnym Sheraton w Sopocie.

Zaproszenie.

Źródło: Kancelaria Wardyński i Wspólnicy, cyberkorporacja