Kampania Kreatywny i Innowacyjny Przedsiębiorca: jak szybko i bezpiecznie wejść na zagraniczny rynek?

Kampania Kreatywny i Innowacyjny Przedsiębiorca: jak szybko i bezpiecznie wejść na zagraniczny rynek?
Fot. aleBank.pl
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Dział Projektów Międzynarodowych Lubelskiej Fundacji Rozwoju realizuje przede wszystkim projekty skierowane do przedsiębiorców, którzy chcą nawiązać współpracę międzynarodową. Jest to projekt w ramach Enterprise Europe Network East Poland. Lubelska Fundacja Rozwoju (LFR) jest partnerem w sieci od samego początku jej istnienia, czyli od roku 2008.

#AnnaKrakowiak: Przedsiębiorca otrzyma od LFR wachlarz niezbędnych informacji na temat wejścia na konkretny rynek #LFR #EnterpriseEuropeNetworkEastPoland #Wsparcie MŚP #KampaniaKreatywnyIInnowacyjnyPrzedsiębiorca

Lubelska Fundacja Rozwoju utworzona we wrześniu 1991 r. z inicjatywy instytucji zaangażowanych w rozwój gospodarczy województwa lubelskiego, jest jedną z najdłużej działających Agencji Rozwoju Regionalnego w Europie Środkowej oraz jedną z pierwszych instytucji tego typu w Polsce. Od początku, stawiając sobie za główny cel efektywne wspieranie rozwoju społeczno-gospodarczego Regionu Lubelskiego, pomaga przedsiębiorcom, instytucjom otoczenia biznesu i samorządom lokalnym.

− I w ramach  projektów Działu Projektów Międzynarodowych zajmujemy się przede wszystkim udzielaniem szeroko pojętego wsparcia przedsiębiorcom w wychodzeniu na rynki zagraniczne. Najpierw badamy potrzeby naszych klientów, a później oferujemy odpowiednie usługi.

Przede wszystkim pomagamy przedsiębiorcom wybrać właściwe spotkania biznesowe na targach branżowych, pomagamy jeździć na misje handlowe.

Zaopatrujemy przedsiębiorców w odpowiednią wiedzę na temat rynków zagranicznych: jak na te rynki wejść, jakie są uwarunkowania prawne, jak podpisać dobrą umowę, w jaki sposób negocjować kontrakty – wylicza Anna Krakowiak, dyrektor Działu Projektów Międzynarodowych Lubelskiej Fundacji Rozwoju.

Czytaj także: Kampania Kreatywny i Innowacyjny Przedsiębiorca. Nowe możliwości finansowania dla firm

Przedsiębiorca, który przyjdzie do LFR otrzyma pełen wachlarz niezbędnych informacji na temat wejścia na konkretny rynek, którym jest zainteresowany.

− Poza tym udzielamy także bardziej specjalistycznych usług, tzn. szeroko pojętej analizy biznesowej dla przedsiębiorców innowacyjnych, którzy również chcą nawiązać współpracę międzynarodową. I to odbywa się w ramach programu Horyzont 2020 – dodaje Anna Krakowiak.

Czytaj także: NCBR: niemal 500 milionów złotych na innowacje w mazowieckich przedsiębiorstwach

Źródło: aleBank.pl