Już za dwa lata w centrum Łodzi powstanie 15-piętrowy budynek z 874 mieszkaniami

Już za dwa lata w centrum Łodzi powstanie 15-piętrowy budynek z 874 mieszkaniami
Łódź,wizualizacja inwestycji, ul. Tuwima 95 Fot. HRE Investments
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
We wtorek, 28.01 br. o godz. 12:30 na terenie inwestycji przy ul. Tuwima 95 w Łodzi odbyła się konferencja prasowa z udziałem prezydent Łodzi, pani Hanny Zdanowskiej oraz Michała Sapoty, prezesa HRE Investments.

#HREInvestments: Atutem budynku jest spektakularny widok z okna na wysokości 43 metrów nad ziemią #Łódź #InwestycjeMieszkaniowe #NieruchomościRynekPierwotny @HeritagePolska

Już za dwa lata centrum Łodzi wzbogaci się o nowoczesną, przyjazną mieszkańcom nieruchomość. Inwestycja przy ul. Tuwima 95 to projekt deweloperski realizowany przez Apartamenty Tuwima Sp. z o.o., którego rozpoczęcie zaplanowano na przełomie II i III kwartału 2020 roku.

W ramach inwestycji powstanie 15-kondygnacyjny budynek z 874 lokalami mieszkalnymi, 5 lokalami usługowymi oraz garażem podziemnym na 876 miejsc postojowych.

Charakterystycznym elementem bryły budynku będą wieże, w których znajdować się będą m.in. dwupoziomowe lokale z dużymi przeszkleniami i widokiem na panoramę miasta oraz zieleń parkową.

Czytaj także: Zainwestować w mieszkanie w Łodzi?

Cztery ogrody tematyczne

Z myślą o komforcie mieszkańców, na dachach garażu pomiędzy wieżami zaprojektowano 4 ogrody tematyczne. Atutem budynku jest spektakularny widok z okna na wysokości 43 metrów nad ziemią.

Nowa inwestycja to doskonałe miejsce dla osób aktywnych, zwracających uwagę na zrównoważony rozwój miast. Lokalizacja inwestycji ma zachęcać mieszkańców do korzystania z ekologicznego środka transportu, jakim jest rower. W tym celu zaprojektowano specjalne boksy rowerowe. W nieruchomości planowane są̨ również dodatkowo udogodnienia w postaci tzw. komórek lokatorskich.

Czytaj także: Rekordowe ceny mieszkań: ile naprawdę kosztuje mieszkanie

Kolejna inwestycja powstanie na ul. Tuwima 97

Działka przy ul. Tuwima 95 znajduje się w centralnej części miasta, niedaleko dworca PKP Łódź Fabryczna, Nowego Centrum Łodzi oraz w pobliżu licznych przystanków komunikacji miejskiej, placówek oświatowych i terenów rekreacyjnych.

Położona jest przy dwóch parkach miejskich: Parku 3 Maja oraz Parku Baden-Powella, w promieniu zaledwie ok. 1 km od łódzkich atrakcji takich jak: Park Henryka Sienkiewicza, czy ulica Piotrkowska.

Inwestycja przy ul. Tuwima 95 to pierwsza z kilkuetapowej inwestycji spółki Apartamenty Tuwima Sp. z o.o. w sercu Łodzi. Kolejną będzie nieruchomość przy ul. Tuwima 97, której budowę rozłożono na dwa etapy.

Czytaj także: Liderem wzrostów cen mieszkań w ostatnim roku były Łódź i Poznań

W ramach I etapu inwestycji zostanie oddana do użytku powierzchnia mieszcząca 165 lokali mieszkalnych, 1 lokal usługowy oraz parkingi naziemne i podziemne na 166 miejsc postojowych. Zakończenie inwestycji przy ul. Tuwima 97 planowane jest na 2024 rok.

Obydwie inwestycje zostały zaprojektowane i będą wykonywane z prefabrykatów betonowych Firmy Baumat sp. z o.o. − czołowego producenta konstrukcyjnych i architektonicznych elementów prefabrykowanych z betonu.

Nie jest to pierwsza realizacja inwestora z wykorzystaniem prefabrykatów z bydgoskiej fabryki Baumat. W grudniu ruszyła pierwsza budowa w Rumi.

Łódź, wizualizacja inwestycji, ul. Tuwima 97
Łódź, wizualizacja inwestycji, ul. Tuwima 97 Fot. HRE Investments

Źródło: HRE Investments