Julien Ducarroz prezesem Zarządu Orange Polska od 1 września 2020 r.

Julien Ducarroz prezesem Zarządu Orange Polska od 1 września 2020 r.
Julien Ducarroz, prezes Zarządu Orange Polska S.A. Źródło: Orange
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Rada Nadzorcza Orange Polska powołała Juliena Ducarroz na stanowisko prezesa Zarządu spółki i Jacka Kunickiego na stanowisko członka Zarządu ds. finansów - poinformowała spółka w komunikacie. Ducarroz obejmie stanowisko 1 września 2020 roku.

Do osiągnięć #JulienDucarroz należały m.in. uruchomienie usług konwergentnych wraz z przejęciem operatorów kablowych, transformacja kulturowa organizacji w celu wdrożenia pro biznesowych postaw i metodologii pracy w systemie Agile #ZmianyKadrowe @Orange_Polska

Julien Ducarroz dołączył do grupy Orange w 2002 roku, a Jacek Kunicki jest z nią związany od 2003 roku.

Obecnie prezesem Orange Polska jest Jean-Francois Fallacher.

Spółka podała również, że wiceprezes Mariusz Gaca przyjął propozycję objęcia funkcji prezesa Orange Moldova i 31 października 2020 roku odejdzie z zarządu Orange Polska.

Nowy prezes Orange Polska S.A.

Na podstawie § 5 pkt 5 Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 29 marca 2018 roku w sprawie informacji bieżących i okresowych przekazywanych przez emitentów papierów wartościowych oraz warunków uznawania za równoważne informacji wymaganych przepisami prawa państwa niebędącego państwem członkowskim, Zarząd Orange Polska S.A.(„Orange Polska”) informuje o powołaniu osób zarządzających.

W dniu 21 lipca 2020 roku: Rada Nadzorcza Orange Polska powołała pana Juliena Ducarroz na stanowisko Prezesa Zarządu Orange Polska oraz pana Jacka Kunickiego na stanowisko Członka Zarządu ds. Finansów. Pan Julien Ducarroz obejmie stanowisko od dnia 1 września 2020 r.

Czytaj także: Zmiany w Orange Polska: Jean-François Fallacher odejdzie ze stanowiska prezesa 1 września

Julien Ducarroz (ur. 1975) ma szerokie doświadczenie w sektorze telekomunikacji, z ponad 10-letnim stażem na stanowiskach wykonawczych, zdobyte w różnych krajach i w różnych obszarach takich jak strategia i rynek komercyjny.

W 2002 roku dołączył do Grupy Orange, rozpoczynając karierę zawodową w Pionie Międzynarodowym. Kontynuował ją w Londynie jako dyrektor ds. business intelligence i marketingu wartości Grupy Orange (2003-2004), a później jako zastępca dyrektora ds. marketingu w Orange Nederland (2006-2007).

W 2007 r. dołączył do Orange Romania jako dyrektor strategii, a od maja 2009 r. do maja 2016 r. kierował sprzedażą, marketingiem oraz komunikacją marketingową jako Członek Zarządu ds. sprzedaży.

W 2016 roku został powołany na stanowisko Prezesa Zarządu spółki Orange Moldova, największego operatora konwergentnego na tamtejszym rynku. Do jego osiągnięć należały m.in. uruchomienie usług konwergentnych wraz z przejęciem głównych operatorów kablowych, transformacja kulturowa organizacji w celu wdrożenia pro biznesowych postaw i metodologii pracy w systemie Agile oraz przygotowanie wdrożenia mobilnych usług finansowych.

Pan Ducarroz ukończył szwajcarską Politechnikę Federalną w Lozannie i Zurichu.

Zgodnie ze złożonym oświadczeniem pan Julien Ducarroz nie prowadzi działalności konkurencyjnej, ani nie uczestniczy w spółce konkurencyjnej wobec Orange Polska jako wspólnik spółki jawnej, spółki osobowej ani jako członek organu spółki kapitałowej, bądź jako członek organu w innej konkurencyjnej osobie prawnej. Nie został wpisany do rejestru Dłużników Niewypłacalnych prowadzonego na podstawie Ustawy o KRS.

Czytaj także: Mariusz Gaca przyjął propozycję objęcia funkcji prezesa Zarządu Orange Moldova

Nowy członek Zarządu ds. finansów

Jacek Kunicki (ur. 1979) jest związany z Orange Polska od 2003 r. W tym czasie pełnił różne funkcje menedżerskie o rosnącym zakresie odpowiedzialności w obszarze finansów, w tym funkcję Dyrektora Relacji Inwestorskich w latach 2010-2014 oraz Dyrektora Kontrolingu Grupy Orange Polska od roku 2014. Od 31 marca 2020 r. Jacek Kunicki pełnił funkcję CFO jako Dyrektor Wykonawczy ds. Finansów.

Jacek Kunicki zasiada w radach nadzorczych spółek Networks! oraz Teltech, wchodzących w skład Grupy Orange Polska. Przed dołączeniem do zespołu Orange pracował w finansach operatora telekomunikacyjnego Energis Polska. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Zarządzania w Warszawie. Posiada tytuł MBA z Oxford Brookes University.

Zgodnie ze złożonym oświadczeniem pan Jacek Kunicki nie prowadzi działalności konkurencyjnej, ani nie uczestniczy w spółce konkurencyjnej wobec Orange Polska jako wspólnik spółki jawnej, spółki osobowej ani jako członek organu spółki kapitałowej, bądź jako członek organu w innej konkurencyjnej osobie prawnej. Nie został wpisany do rejestru Dłużników Niewypłacalnych prowadzonego na podstawie Ustawy o KRS.

Źródło: PAP BIZNES, Orange