John Slade nowym dyrektorem eneralnym BNP Paribas Real Estate w Wielkiej Brytanii

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

bnp.paribas.real.estate.250xJohn Slade zostanie nowym dyrektorem generalnym brytyjskiego BNP Paribas Real Estate. Stanowisko obejmie w czerwcu 2012.

W 2011 roku BNP Paribas Real Estate, zatrudniający 3400 pracowników, osiągnął 658 milionów euro obrotów brutto i 156 milionów euro zysku. BNP Paribas Real Estate jest częścią wiodącej europejskiej grupy bankowej BNP Paribas o globalnym zasięgu, z blisko 200 tys. pracownikami w 79 krajach.

Zmiana na stanowisku dyrektora generalnego BNP Paribas Real Estate w Wielkiej Brytanii ma dla firmy strategiczne znaczenie – pozwoli na dalszy rozwój i wzmocnienie szerokiej oferty usług dostępnych na brytyjskim rynku, obejmujących następujące linie biznesowe: transaction, valuation, consulting, property management, investment management i property development. John Slade będzie kierował zespołem liczącym 600 osób.

slade.john.a.150x227John Slade przychodzi do BNP Paribas Real Estate z firmy Accrue Capital, gdzie obecnie pełni funkcję dyrektora generalnego.

John Slade posiada szerokie doświadczenie w doradztwie w transakcjach inwestycyjnych na rynku londyńskim i międzynarodowym, gdzie pośredniczył m.in. w sprzedaży Lloyds Building i siedziby głównej Goldman Sachs na słynnej londyńskiej Fleet Street, reprezentując klientów z Azji i Niemiec, a także na rynku europejskim, gdzie przeprowadzał transakcje w Niemczech i we Francji (łączna wartość transakcji ponad 3 miliardy euro w latach 2005-2007). John Slade doradzał również w kwestii tak kluczowych i prestiżowych inwestycji, jak Stadttor w Düsseldorfie, czy budynek biurowy White Square w Moskwie.

W 2011 roku londyński oddział BNP Paribas Real Estate brał udział w licznych transakcjach i doradztwie przy sprzedaży m.in. budynku sądowego Rolls Building na Fetter Lane dla Delancey & Invista, a także został powołany przez Lend Lease na partnera zarządzającego obszarem ponad 371,5 tys. mkw. w dzielnicy biznesowej International Quarter w Stratford.

John Slade zanim dołączył do zespołu BNP Paribas Real Estate pełnił m.in. funkcję Chief Executive of the City w firmie Richard Ellis oraz prezesa DTZ Capital Markets. Jest także członkiem RICS (Royal Institution of Chartered Surveyors).

Zmiana na stanowisku dyrektora generalnego w czerwcu br. oznacza, że John Slade zostanie przełożonym dotychczasowego szefa brytyjskiego BNP Paribas Real Estate, który obejmie funkcję dyrektora zarządzającego.

Piotr Ceglarek