Joanna Erdman w Zarządzie Fundacji Polska Bezgotówkowa

Joanna Erdman w Zarządzie Fundacji Polska Bezgotówkowa
Joanna Erdman, Fundacja Polska Bezgotówkowa. Źródło: FPB
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Z dniem 1 lipca 2021 roku Joanna Erdman dołączy do zarządu Fundacji Polska Bezgotówkowa w randze wiceprezesa, poinformowała Fundacja.

Joanna Erdman od lat zajmuje się obszarem strategii, bankowości cyfrowej, digitalizacji i rozwoju technologicznego. Swoją karierę bankową rozpoczęła w Grupie Pekao SA.
Od 2000 r. związana z mBankiem, pierwszym wirtualnym bankiem w Polsce, którego była również współzałożycielką. W mBanku sprawowała ostatnio funkcję dyrektorki ds. projektów strategicznych w bankowości detalicznej.

Joanna Erdman wspierała strategicznie Fundację Polska Bezgotówkowa od początku jej działania jako członek Rady Fundacji. Doradzała również w European Payment Advisory Commitee oraz w Visa Client Council.

Czytaj także: Fundacja Polska Bezgotówkowa otwiera portal edukacyjny

Nowa wiceprezes Fundacji aktywnie uczestniczy w inicjatywach rynkowych z obszaru rozwoju innowacji i płatności bezgotówkowych oraz cyfryzacji. Poza mBankiem, współtworzyła takie marki jak MultiBank, Orange Finanse, BLIK, mojeID.

Od czerwca 2018 r. do chwili obecnej pełniła również funkcję Przewodniczącej Rady Wydawców Kart Bankowych przy Związku Banków Polskich.

Za aktywność i kreatywność w działalności na rzecz rozwoju sektora bankowego została wyróżniona w tym roku nagrodą im. prof. Remigiusza Kaszubskiego, a wcześniej – medalem im. M. Kopernika.

Czytaj także: 400 tys. terminali płatniczych zainstalowanych dzięki Fundacji Polska Bezgotówkowa

Joanna Erdman jest absolwentką Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego oraz studiów podyplomowych w Szkole Głównej Handlowej na kierunku Przywództwo w innowacjach.

Posiada tytuł Master of Business Administration (MBA) Polsko-Amerykańskiego Centrum Zarządzania oraz University of Maryland.

Jest również laureatką tytułu Najbardziej wpływowej kobiety w branży płatniczej przyznawanego przez portal cashless.pl.

Oprócz Joanny Erdman, w skład Zarządu nowej kadencji wchodzą:

Grażyna Ciurzyńska (prezes zarządu),

dr Paweł Widawski (wiceprezes),

Zbigniew Wiśniewski (wiceprezes).

Czytaj także: Płatności bezgotówkowe są dla każdego, Fundacja Polska Bezgotówkowa z kolejną kampanią reklamową

Źródło: Fundacja Polska Bezgotówkowa / FPB