Jeszcze tylko dwa tygodnie nadsyłania zgłoszeń w konkursie Mikroprzedsiębiorca Roku 2013

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

130410.mikroprzedsiebiorca.roku.01.150x136Mikroprzedsiębiorca Roku to konkurs mający na celu propagowanie szeroko pojętej przedsiębiorczości. Własna działalność nie tylko daje szansę na bycie niezależnym, ale pozwala na przekucie pasji w dobrze prosperujący interes oraz sprawdzenie się w roli przedsiębiorcy. Ideą konkursu jest promocja firm z różnych branż, których właściciele mają pomysł na siebie i na swoją firmę, a ich przedsiębiorstwo wyróżnia się spośród innych.

Do konkursu Mikroprzedsiębiorca Roku 2013 może zgłosić się każdy, posiadacz firmy zatrudniającej mniej niż 10 osób, której roczny dochód nie przekracza 2 mln euro. Stawiamy na przedsiębiorców z sukcesem prowadzących swój biznes. Wyróżnikiem konkursu jest fakt, że w gronie nagrodzonych znaleźć można firmy z bardzo różnych branż, zarówno tych tradycyjnych jak i zaawansowanych technologicznie, mówi Krzysztof Kaczmar prezes Fundacji Kronenberga przy Citi Handlowy. Jeszcze przez dwa tygodnie czekamy na zgłoszenia i chcemy zachęcić przedsiębiorców do skorzystania z możliwości, jakie niesie konkurs. Jak pokazują nasze dotychczasowe doświadczenia udział w Mikroprzedsiębiorcy Roku nie tylko daje szansę promocji własnej firmy, ale także możliwość rozwoju, czego potwierdzeniem są sukcesy biznesowe dotychczasowych laureatów, dodaje.

Konkurs Mikroprzedsiębiorca Roku organizowany jest od 2005 r. Od początku jego istnienia, wyróżnienia i nagrody w konkursie otrzymało 83 laureatów, wywodzących się z różnych branż. Mikroprzedsiębiorcą Roku 2012 zostało wydawnictwo Kurtiak i Ley, zajmujące się produkcja bibliofilskich książek, a wyróżnieniem w kategorii Senior uhonorowano I Niepubliczne Przedszkole Lingwistyczne „Oxford for Kids”z Konopisk w województwie śląskim. W poprzednich latach w konkursie uwagę zwrócono na takie firmy jak Beltane (pierwsza szkoła tańca w Sosnowcu) czy – F.H.U.M. „SPP” Paweł Pagacz ( kompleksowe usługi szewskie).

Zgłoszenia do konkursu Mikroprzedsiębiorca Roku 2013 składać można jeszcze do 19 kwietnia. Na najlepszych mikroprzedsiębiorców czekają nagrody o łącznej wartości 85 000 zł oraz prestiżowy tytuł „Mikroprzedsiębiorca Roku 2013”. Aby zgłosić się do konkursu wystarczy wypełnić prosty formularz dostępny na stronie Fundacji Kronenberga przy Citi Handlowy pod adresem http://www.citibank.pl/poland/kronenberg/polish/6158.htm

Kapituła konkursu, w której skład wchodzą przedstawiciele wiodących instytucji wspierających mikroprzedsiębiorczość w Polsce, podczas weryfikacji zgłoszeń weźmie pod uwagę m.in. strategię rozwoju firmy, innowacyjność oraz wpływ mikroprzedsiębiorstwa na lokalną społeczność.

Honorowy patronat nad konkursem objął Wicepremier i Minister Gospodarki Janusz Piechociński. Partnerem merytorycznym konkursu jest Microfinance Centre oraz Koalicja na rzecz mikroprzedsiębiorczości, w skład której wchodzą: Business Centre Club, Inicjatywa Firm Rodzinnych, Krajowa Izba Gospodarcza, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Polska Przedsiębiorcza, Polski Związek Pracodawców Prywatnych Lewiatan, Pracodawcy RP, Związek Rzemiosła Polskiego.

Źródło: Fundacja Kronenberga przy Citi Handlowy