Jestem bankowcem mam certyfikat

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

W warszawskim Klubie Bankowca odbyła się 49. uroczystość wręczenia certyfikatów ZBP w ramach Systemu Standardów Kwalifikacyjnych w Bankowości Polskiej.

Związek Banków Polskich nadał 119 stopni zawodowych, w tym 102 dyplomowanego pracownika bankowego i po raz pierwszy 17 certyfikowanego konsultanta ds. finansowych. Certyfikaty wręczali Krzysztof Pietraszkiewicz – prezes ZBP oraz Włodzimierz Grudziński, przewodniczący komitetu ds. standardów kwalifikacyjnych. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele zarządów banków i szkół bankowych. System standardów funkcjonuje od 1997 r., przyznano już ponad piętnaście tysięcy certyfikatów. Obecnie jest wdrażany w systemie nowy stopień kwalifikacyjny – certyfikowany konsultant ds. finansowych, z naciskiem na wymagania związane z etyką i dobrymi praktykami w sprzedaży produktów bankowych.

Cały artykuł „System standardów kwalifikacyjnych w bankowości polskiej: Jestem bankowcem mam certyfikat” znajdą Państwo w najnowszym numerze „Nowoczesnego Banku Spółdzielczego – 2014/07-08”

hp