Jest nowy zarząd PGNiG z Jerzym Kwiecińskim na czele
„Zarząd Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa SA informuje, że rada nadzorcza w dniu 9 stycznia 2020 r. powołała z dniem 10 stycznia 2020 r. następujące osoby do składu zarządu PGNiG wspólnej VI kadencji:
– Pana Jerzego Kwiecińskiego – prezesa zarządu PGNiG,
Pana Roberta Perkowskiego – wiceprezesa zarządu ds. operacyjnych,
Pana Jarosława Wróbla – wiceprezesa zarządu ds. handlowych,
oraz z dniem 15 stycznia 2020 r.:
– Pana Przemysława Wacławskiego – wiceprezesa zarządu ds. finansowych,
– Pana Arkadiusza Sekścińskiego – wiceprezesa zarządu ds. rozwoju.
Kadencja wspólna zarządu spółki trwa 3 lata” – czytamy w komunikacie.
Jednocześnie RN odwołała ze skutkiem na koniec dnia 9 stycznia 2020 r.:
– Piotra Woźniaka – prezesa zarządu PGNiG,
– Michała Pietrzyka – wiceprezesa zarządu ds. finansowych,
– Roberta Perkowskiego – wiceprezesa zarządu ds. operacyjnych,
– Macieja Woźniaka – wiceprezesa zarządu ds. handlowych,
– Łukasza Kroplewskiego – wiceprezesa zarządu ds. rozwoju.
Doświadczenie zawodowe
Kwieciński od września do listopada 2019 r. był ministrem finansów, inwestycji i rozwoju. Wcześniej był ministrem inwestycji i rozwoju, a poprzednio – wiceministrem rozwoju oraz wiceministrem rozwoju regionalnego.
Jest absolwentem i doktorantem Wydziału Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej. W 1996 roku ukończył studia MBA. Jest także absolwentem Podyplomowego Studium dla Menedżerów w Szkole Głównej Handlowej. Pracował jako nauczyciel akademicki i pracownik naukowy na Wydziale Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej, prowadził projekty badawczo-rozwojowe na rzecz przemysłu. W latach 1993-2004 pracował w Przedstawicielstwie Komisji Europejskiej w Polsce.
PGNiG jest obecne na warszawskiej giełdzie od 2005 r. Grupa zajmuje się wydobyciem gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju, importem gazu ziemnego do Polski, magazynowaniem gazu w podziemnych magazynach gazu, dystrybucją paliw gazowych, a także zagospodarowaniem złóż gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju i za granicą oraz świadczeniem usług geologicznych, geofizycznych i poszukiwawczych w Polsce i za granicą. Skonsolidowane przychody wyniosły 41,2 mld zł w 2018 r.