Janusz Szurski powołany na wiceprezesa Energi od 15 listopada

Janusz Szurski powołany na wiceprezesa Energi od 15 listopada
Fot. Energa
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Rada nadzorcza Energi powołała Janusza Szurskiego na wiceprezesa ds. korporacyjnych od 15 listopada, podała spółka.

„Rada nadzorcza spółki podjęła uchwałę o powołaniu z dniem 15 listopada 2021 roku pana Janusza Szurskiego w skład zarządu spółki VI kadencji, powierzając mu funkcję wiceprezesa zarządu ds. korporacyjnych” – czytamy w komunikacie.

Doświadczenie zawodowe

Janusz Szurski jest związany z PKN Orlen od lutego 2018 roku, jako dyrektor Biura Prawnego, gdzie odpowiada za zapewnienie obsługi prawnej ponad 30 spółek grupy. Jest przewodniczącym rady nadzorczej Anwilu oraz Energi-Operator, a także wiceprzewodniczącym rady nadzorczej Orlen Unipetrol. Od lipca 2017 r. do lutego 2018 r. był dyrektorem Biura Prawnego Energi. W latach 2004-2017 był zatrudniony jako radca prawny, zastępca dyrektora oraz dyrektor Departamentu Prawnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. W latach 1999-2003 był zatrudniony na stanowiskach obsługi prawnej obszarów organizacji, inwestycji i eksploatacji PTC Sp. z o.o. (obecnie T-Mobile Polska S.A).

Czytaj także: Iwona Waksmundzka-Olejniczak prezesem Energi >>>

Grupa Energa jest trzecim największym operatorem systemu dystrybucyjnego w zakresie dostarczanej energii i trzecim największym sprzedawcą energii elektrycznej do odbiorców końcowych. Całkowita zainstalowana moc wytwórcza w elektrowniach grupy wynosi ok. 1,34 GW. Od końca kwietnia 2020 r. spółka należy do grupy kapitałowej PKN Orlen.

Źródło: ISBnews