Jakub Słupiński powołany na wiceprezesa Banku Pocztowego, p.o. prezesa

Jakub Słupiński powołany na wiceprezesa Banku Pocztowego, p.o. prezesa
Fot. Bank Pocztowy
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Rada nadzorcza Banku Pocztowego postanowiła powołać z dniem 22 października Jakuba Słupińskiego do składu zarządu Banku Pocztowego XI kadencji i powierzyć mu funkcję wiceprezesa, podał bank. Jednocześnie bank wystąpił do Komisji Nadzoru Finansowego z wnioskiem o wyrażenie zgody na pełnienie przez Jakuba Słupińskiego funkcji prezesa zarządu Banku Pocztowego i wniosek o wyrażenie zgody na pełnienie przez Piotra Piechotę funkcji członka zarządu Banku Pocztowego odpowiedzialnego za obszar ryzyka/zarządzanie ryzykiem istotnym w działalności banku.
Rada nadzorcza @PocztowyBank postanowiła powołać z dniem 22 października Jakuba Słupińskiego do składu zarządu #BankPocztowy XI kadencji i powierzyć mu funkcję wiceprezesa

„Pan Jakub Słupiński złożył rezygnację z pełnienia funkcji członka rady nadzorczej Banku Pocztowego S.A. z dniem 21 października 2020 r.” – czytamy w komunikacie.

Czytaj także: Koronawirus: Bank Pocztowy ma procedury na wypadek objęcia jego placówek kwarantanną >>>

Z dniem 22 października 2020 r. zakończy się okres kierowania pracami zarządu Banku Pocztowego przez Tomasza Dąbrowskiego, członka zarządu Banku Pocztowego, oraz okres oddelegowania Michała Leskiego, sekretarza rady nadzorczej do czasowego wykonywania czynności członka zarządu Banku Pocztowego, wskazano również.

Czytaj także: Bank Pocztowy: 9,39 mln zł zysku netto w I poł. 2020 r. >>>

Skład zarządu Banku Pocztowego

„Wobec powyższych decyzji skład zarządu Banku Pocztowego S.A. od dnia 22 października 2020 r. będzie przedstawiał się następująco:

Jakub Słupiński – wiceprezes zarządu, p.o. prezesa zarządu,

Tomasz Dąbrowski – członek zarządu,

Paweł Kopeć – członek zarządu” – podsumowano.

Bank Pocztowy świadczy usługi finansowe w urzędach pocztowych i własnych oddziałach w całym kraju. Powstał w 1990 roku w Bydgoszczy.

Źródło: ISBnews