Jakie ubezpieczenie warto dokupić dla dziecka na koloniach?

Jakie ubezpieczenie warto dokupić dla dziecka na koloniach?
Źródło: Ubea.pl
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Wiele dzieci podczas trwających wakacji pojedzie na kolonie. Czy na taki wyjazd wystarczy standardowe szkolne ubezpieczenie NNW? A może jest potrzebna dodatkowa polisa? Eksperci porównywarki Ubea.pl odpowiadają na te ważne pytania.

Dzięki poprawie sytuacji sanitarnej najmłodsi będą mogli odpocząć poza domem po długim okresie nauki zdalnej. Wiele dzieci w te wakacje wyjedzie zapewne na kolonie.

Problemem szkolnych polis NNW nie jest sam zakres ochrony, lecz limit wypłat

Aby pobyt na koloniach był beztroski zarówno dla dzieci, jak i dla rodziców, warto jednak przed wyjazdem przemyśleć kwestię ubezpieczenia. Czy standardowe ubezpieczenie szkolne (NNW) wystarczy w razie poważnego wypadku? A może jest potrzebne dodatkowe ubezpieczenie turystyczne?

Czytaj także: Jak wybrać ubezpieczenie szkolne? Rodzice coraz częściej decydują się na polisy indywidualne

Szkolna polisa NNW? Sumy ubezpieczeń są problemem

Analiza ogólnych warunków NNW dla dzieci przeprowadzona przez Ubea.pl pokazuje, że większość takich polis zapewnia całoroczną ochronę (a zatem również w drodze do i ze szkoły czy w trakcie kolonii). Takie ubezpieczenia często posiadają nawet zasięg globalny.

‒ Problemem szkolnych polis NNW nie jest więc sam zakres ochrony, lecz limit wypłat ‒ podkreśla Andrzej Prajsnar, ekspert porównywarki Ubea.pl.

Za przykład może posłużyć NNW dla dziecka z sumą na poziomie 15 000 zł. W przypadku zwichnięcia stawu kolanowego wycenionego na 5% sumy świadczenie wyniesie tylko 750 zł. Takie odszkodowanie może zawieść wielu rodziców, którzy wcześniej nie sprawdzili warunków zawieranej polisy.

Źródło: Ubea.pl

Czytaj także: COVID-19: czy polisa szkolna chroni również podczas zdalnej nauki?

Potrzebny będzie kolejny wydatek?

Niskie świadczenia ze szkolnych NNW sprawiają, że wielu rodziców szuka alternatywy. Niektórzy decydują się na zakup indywidualnego ubezpieczenia NNW z wyższą sumą. Warto pamiętać, że wypłaty świadczeń za szkody osobowe kumulują się bez ograniczeń.

‒ Nic nie stoi zatem na przeszkodzie, aby dziecko miało dwie polisy NNW: grupową szkolną oraz indywidualną. W razie wypadku otrzyma wtedy dwa świadczenia ‒ podkreśla Paweł Kuczyński z Ubea.pl.

Wypłaty świadczeń za szkody osobowe kumulują się bez ograniczeń

Na sam wyjazd na kolonie warto natomiast dokupić standardowe ubezpieczenie turystyczne. Taką polisę można prosto i szybko zakupić przez Internet. Oczywiście, mimo że ubezpieczonym będzie dziecko, ubezpieczającym (czyli osobą zawierającą umowę) musi być rodzic lub inny opiekun prawny.

Wybierając ubezpieczenie podróżne dla dziecka, zwróć uwagę na:

– zakres ochrony,

– sumy ubezpieczenia,

– wyłączenia odpowiedzialności.

Wyjazd na kolonie to świetna lekcja samodzielności dla dziecka. Aby jednak w razie wypadku nie stresować się tym, skąd weźmie się potrzebne pieniądze, warto wcześniej zadbać o odpowiednią ochronę. To także będzie lekcja dla dziecka, tym razem finansowej odpowiedzialności.

Czytaj także: Bank Pekao we współpracy z PZU wprowadza do oferty nowe ubezpieczenia podróżne

Źródło: aleBank.pl