Jak rekrutować to tylko w Trójmieście. Stu wysoko wyspecjalizowanych specjalistów ICT w 4 miesiące

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

mezczyzna.laptop.01.400x267W oddziale firmy EPAM Systems w Gdańsku otwartym w maju br. zatrudniono już blisko 100 specjalistów ICT. Jakość pracowników ICT dostępnych na lokalnym rynku pracy, ich kwalifikacje i doświadczenie, pozwoliły zrealizować ten plan w krótszym czasie niż zakładano. Zachęcona tymi wynikami firma będzie rekrutować pracowników do kolejnych projektów.

EPAM Systems to międzynarodowa firma zajmująca się prowadzeniem i wdrażaniem projektów informatycznych dla klientów z całego świata. Firma jest czołowym dostawcą usług informatycznych w Europie centralnej i wschodniej.

W zeszłym roku firma Epam została umieszczona przez Forbes na szóstej pozycji wsród 25 najszybciej rozwijających się przedsiębiorstw w sektorze wysokich technologii w Ameryce. Wyżej od Epam znalazły się na tej liście takie firmy jak LinkedIn, Facebook czy Apple. Na innej liście publikowanej przez Software Magazine, przedstawiającej 500 największych dostawców produktów i usług informatycznych, w rezultacie imponującego wzrostu firmy, EPAM przesunął się o 29 miejsc w górę w samym tylko 2013 roku.

Szybki rozwój i atrakcyjność sektora informatycznego na Pomorzu sprawiły, że w maju bieżącego roku Epam zdecydował się otworzyć nowy oddział w Gdańsku. Początkowo firma planowała zatrudnić 100 osób do końca tego roku, a w perspektywie najbliższych trzech lat zwiększyć zatrudnienie do ponad 500 osób.

Nie tylko udaje nam się zrealizować wcześniejsze założenia rekrutacyjne, ale nasze wyniki przekroczyły oczekiwania. Wydają się nam one imponujące, biorąc pod uwagę krótki okres czasu jaki minął od rozpoczęcia działalności w Gdańsku. Jeden z naszych zespołów w Gdańsku, pracujący z użyciem metodyk zwinnych, rozpoczął współpracę z amerykańskim partnerem tworzącym rozwiązania dla branży finansowej. To umożliwia naszym pracownikom zdobycie doświadczenia w projektowaniu i realizacji rozwiązań typu market intelligence dla najbardziej liczących się firm kreujących światowe rynki kapitałowe – mówi Michał Lisiecki, Dyrektor  gdańskiego oddziału firmy Epam Systems Poland.

Inwestycja EPAM w Polsce wspierana była od początku przez partnerów inicjatywy Invest in Pomerania, w szczególności Agencję Rozwoju Pomorza S.A. oraz InvestGDA.

Sukces rekrutacyjny firmy EPAM, to dowód na to, że mimo wejścia w ostatnim czasie na trójmiejski rynek 5 nowych firm z sektora ICT i 3 dużych reinwestycji, pomorski rynek pracy ma wciąż duży potencjał i jest w stanie zaspokoić nawet najbardziej wymagających inwestorów. Firma EPAM może nadal liczyć na wsparcie ze strony wszystkich partnerów inicjatywy Invest in Pomerania. –  mówi Ryszard Świlski  Wicemarszałek Województwa Pomorskiego.

Cieszymy się bardzo z obecności nowego inwestora w Gdańsku – dodaje Andrzej Bojanowski Zastępca Prezydenta Miasta Gdańska. – Inwestycja Epam jest dowodem na to, że Gdańsk oraz całe Trójmiasto posiada kapitał ludzki o wysokich kwalifikacjach, innowacje oraz nowoczesne technologie, by firma tej klasy mogła i chciała otworzyć biuro właśnie u nas. Inwestor poszerzy ofertę zatrudnienia na metropolitalnym rynku pracy, co z kolei stworzy nowe, interesujące perspektywy kariery zawodowej dla wykształconych mieszkańców miasta i regionu.

W firmie Epam do tej pory zatrudnienie znaleźli przede wszystkim programiści, analitycy, testerzy i liderzy zespołów o najwyższych kwalifikacjach. Firma  nie zamierza zwalniać tempa rekrutacji i rozpoczyna budowę kolejnych zespołów w gdańskim oddziale firmy.

Epam System Poland oferuje swoim pracownikom nie tylko możliwość wykorzystania najnowocześniejszych narzędzi  pracy w ciekawych międzynarodowych projektach, ale też  doskonalenie praktycznej znajomości języka angielskiego czy program zbliżony do idei coachingu. Jego celem jest stymulacja szybkiego rozwoju pracowników poprzez planowanie ścieżki kariery i szkoleń, tak by osiągnąć maksimum korzyści zarówno dla pracownika, jak i dla firmy.

Przedstawiciele Epam Systems Poland podkreślają, że trójmiejski rynek pracy jest rynkiem bardzo ciekawym, gdyż można na nim znaleźć wielu wysoko wykwalifikowanych pracowników, posiadających solidne przygotowanie zawodowe i doświadczenie w pracy w międzynarodowych zespołach projektowych. Trójmiasto jest obecnie również jednym z najszybciej rozwijających się regionów Polski jeśli chodzi o przestrzenie biurowe, co przekłada się na ciekawą ofertę dużej klasy powierzchni biurowych. Dodatkowo region posiada silne zaplecze uczelni o kierunkach technicznych, tj. informatyka, zarządzanie czy biznes elektroniczny. Wszystkie te czynniki powodują, że firma taka jak Epam Systems Poland ma możliwość szybkiego rozwoju, zarówno pod względem infrastruktury jak i personalnym.

Źródło: EPAM Systems