Jak instytucje finansowe powinny przygotować się do sytuacji kryzysowych?

Jak instytucje finansowe powinny przygotować się do sytuacji kryzysowych?
Giorgio Fadda. Źródło: Asseco Poland
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Giorgio Fadda, Dyrektor Departamentu Ryzyka i Bezpieczeństwa Technologicznego, Europa Ubezpieczenia ma receptę na sytuacje kryzysowe, którą przedstawił podczas konferencji Horyzonty Bankowości 2022. Zaleca wcześniejsze scenariusze, budowę odpowiedniej kultury organizacji, i dywersyfikację organizacji.

Giorgio Fadda uważa, że trzeba być przygotowanym na różne scenariusze, nawet te mało prawdopodobne. To pozwoli na odpowiednią reakcję, kiedy te wydarzenia przewidziane w scenariusza się zrealizują.

Ekspert podkreśla także znaczenie budowy odpowiedniej kultury organizacji, która jest gotowa na szybką reakcję na zaistniałe zdarzenia kryzysowe.

W jego opinii kultura organizacji jest nawet ważniejsza niż posiadanie opracowanych kilku scenariuszy kryzysowych. Dlaczego?

Bo organizacja, która posiada taką kulturę odpowiednio zareaguje nawet wtedy, kiedy stanie się coś, czego nie przewidywały scenariusze.

Wypowiedź została nagrana podczas Horyzontów Bankowości 2022, po debacie poświęconej problematyce ciągłości działania instytucji finansowych w obliczu sytuacji kryzysowych.

Partnerami debaty były firmy: Asseco Poland SA oraz Equinix.

Więcej w poniższym materiale wideo.

Źródło: Asseco Poland S.A.