IT@BANK 2012:Bezpieczeństwo danych dzięki Kapsch earthDATAsafe

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

bank.2012.11.foto.107.250xBezpieczeństwo i dostępność danych oraz sieci teleinformatycznych są niezwykle cennymi aktywami. Dzięki ośrodkowi earthDATAsafe położonemu głęboko w skale w pobliżu austriackiego miasta Kapfenberg firma Kapsch posiada własne, charakteryzujące się wysokim poziomem zabezpieczeń centrum danych.

Kapsch earthDATAsafe to niepowtarzalna i wysoce nowoczesna infrastruktura. Centrum danych doskonale nadaje się do kolokacji i hostingu infrastruktury, serwerów, oprogramowania warstwy pośredniej oraz aplikacji. Stanowi ono również ważną bazę technologiczną dla naszych rozwiązań z zakresu cloud computingu. Klienci firmy Kapsch mogą ponadto korzystać z kompleksowej oferty usług z zakresu zarządzania danymi. Jest to optymalne środowisko dla danych, archiwów oraz infrastruktury informatycznej.

Otoczony przez miliony metrów sześciennych skał ośrodek Kapsch earthDATAsafe to jedno z najbezpieczniejszych centrów danych w Europie.

Infrastruktura techniczna obiektu znajduje się wewnątrz systemu tuneli, który sięga 320 metrów w głąb góry, a nad nim znajduje się 150 metrów skał. Dostęp do centrum posiada wyłącznie bardzo ograniczona grupa uprawnionych osób.

Twórcy ośrodka earthDATAsafe firmy Kapsch zrealizowali koncepcję bezpieczeństwa opartą na wieloetapowości i redundancji. Obejmuje ona specjalną kontrolę dostępu, systemy monitoringu i ochrony przeciwpożarowej, rezerwowe źródła zasilania i klimatyzację, a także całodobowy monitoring firewalli i oprogramowania zabezpieczającego. Obecnie earthDATAsafe obejmuje 4000 m2 zabudowanej powierzchni oraz tunele o długości 900 m. Oprócz tego znajduje ...

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na BANK.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI