Inwestujemy w B2B

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

spotkanie.umowa.02.250x167W ramach Działania 8.2 polskie firmy zyskały jak dotąd wsparcie o łącznej wartości ponad 662 milionów zł. O tym, że przedsiębiorcy uwierzyli w siłę relacji B2B, świadczy też liczba osób, jakie zgłosiły się na konsultacje dla starających się o dotacje. Na spotkania ze specjalistami Akademii Unity zapisało się aż 150 przedsiębiorców.

I…to nie koniec. Kolejny nabór wniosków w ramach Działania 8.2 Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka: „Wspieranie wdrażania elektronicznego biznesu typu B2B” rusza 17 czerwca. Przypominamy zasady dofinansowania!

B2B reguły

Dla kogo przewidziane jest wsparcie? O pieniądze mogą się starać mikro, mali i średni przedsiębiorcy, którzy prowadzą działalność gospodarczą na terenie Polski. O dodatkowe fundusze, można ubiegać się we własnym imieniu, lub w imieniu sieci kontrahentów, którzy są ze sobą związani umową o współpracy. Co ważne, koordynator takiej sieci kontrahentów niekoniecznie musi być mikro, małym czy średnim przedsiębiorcą, a wsparcie przez niego uzyskane może dotyczyć wydatków kwalifikowanych.

Pamiętajmy, że rok 2013 to rok zmian w zasadach starania się o unijne wsparcie. Wprowadzone udogodnienia pozwalają na dofinansowanie analizy przygotowawczej oraz dopuszczają zwrot za zakup budynków i budowli. Przed złożeniem wniosku, warto przemyśleć całą strategię działania. Całkowita wartość projektu nie może być wyższa niż 50 mln euro i niższa niż 20 tys. zł.

Po wypełnieniu dokumentów, kolejnym krokiem jest zarejestrowanie go wraz z załączonym biznesplanem. Następnie, w ciągu 5 dni roboczych, należy dokonać formalnego potwierdzenia złożenia wniosku, poprzez przedstawienie podpisów reprezentantów firmy oraz dołączenie wymaganych załączników. Można zrobić to zarówno drogą tradycyjną jak i elektroniczną.

Koło ratunkowe

Wszyscy, którzy planują stanąć do wyścigu o dotacje mogą skorzystać z bezpłatnych konsultacji ze specjalistami, na co dzień zajmującymi się wdrożeniami B2B, integracją systemów informatycznych, a także formalnościami przy pozyskaniu dofinansowań. Godzinne spotkanie z ekspertami Semper Omni oraz Akademii Unity, pomogą wnioskodawcom w ustaleniu szans, zagrożeń i możliwych kierunków działania. Warto podkreślić, że konsultacje odbywają się indywidualnie z każdym przedsiębiorcom.

Aby skorzystać z darmowych porad, wystarczy wyrazić chęć uczestnictwa w spotkaniu przez rejestrację na http://www.akademiaunity.pl/events/10/konsultacje-po-ig-8-2-maj/.

Program konsultacji:

  • 14.05 Kraków, ul. Conrada 55B (Biuro Grupy Unity),
  • 15.05 Wrocław, Przedmiejska 6-10 (Biuro Contium),
  • 16.05 Warszawa, Złota 59 (InOffice w budynku Lumen, Złote Tarasy)

Źródło: Grupa Unity