Krakowski Bank Spółdzielczy

FTBS 2024, Tadeusz Białek
Bankowość spółdzielcza | Wydarzenia

FTBS 2024: bankowość spółdzielcza jest nowoczesna, gdyż wszystko, co jest dostępne dzisiaj na rynku dla klientów, udało się jej wdrożyć

Dr Tadeusz Białek, prezes ZBP, otwierając tegoroczne Forum Technologii Bankowości Spółdzielczej (27-28 maja 2024 r.) stwierdził, że trwa cyfrowa transformacja globalnej gospodarki, w tym banków spółdzielczych i jest to również istotny czynnik prorozwojowy. Sukcesywne wdrażanie AI będzie też zwalniać zasoby ludzkie z back office i kierować je do kontaktów z klientami. Jednocześnie nie można tracić z oczu bezpieczeństwa i dlatego trzeba mieć nowoczesne narzędzia gotowe na takie zagrożenia.

CZYTAJ WIĘCEJ
wirtualny obraz banku pod kopułą, człowiek z tabletem
Cyberbezpieczeństwo

Bezpieczeństwo danych we współczesnym banku to odpowiednie technologie i kompetentny personel

Czasy, gdy największym zagrożeniem dla instytucji finansowych było włamanie do bankowego skarbca, bezpowrotnie minęły. Współcześni „kasiarze” preferują serwery, a ich łupem padają dane, będące najcenniejszym aktywem każdej organizacji. Sprawcy dysponują odpowiednimi zasobami, by bezwzględnie wykorzystać najmniejsze luki w zabezpieczeniach, dlatego tak ważne jest zapewnienie wysokiej odporności na cyberataki – zarówno po stronie ludzkiej, jak i technologicznej.

CZYTAJ WIĘCEJ
Związek Banków Polskich opublikował 57. raport o dokumentach infoDOK.
Z rynku finansowego | Cyberbezpieczeństwo

Rekordowo wysoka liczba prób wyłudzeń z wykorzystaniem cudzej tożsamości – najwyższy wynik od 16 lat!

Liczba prób wyłudzeń kredytów w ostatnich kilku latach regularnie rośnie. Trend ten potwierdzają najnowsze dane – w I kwartale 2024 r. odnotowano ich ponad 3 tysiące – dotychczasowy rekord został pobity aż o 12%. Co 40 minut ktoś posługujący się skradzioną tożsamością próbował wyłudzić pieniądze z banku. Związek Banków Polskich opublikował 57. raport o dokumentach infoDOK.

CZYTAJ WIĘCEJ
Krakowski Bank Spółdzielczy - logo
Bankowość spółdzielcza

Największy niezrzeszony bank spółdzielczy z rekordowym zyskiem w III kwartale

Krakowski Bank Spółdzielczy (KBS) zanotował rekordowy zysk netto przekraczający 70 milionów złotych wg stanu na 31.10.2023 r. (dane nieaudytowane). Prognozy wskazują, że wynik finansowy IV kwartału może nawet przewyższyć osiągnięcia rekordowego roku ubiegłego. Niezmiennie wysoki współczynnik kapitałowy na poziomie 22,43% potwierdza finansową solidność Banku, czytamy w komunikacie prasowym.

CZYTAJ WIĘCEJ
Zobacz wszystkie