Krajowy Związek Banków Spółdzielczych / KZBS

Rada Konsultacyjna Sektora Bankowości Spółdzielczej
Bankowość spółdzielcza | Wydarzenia

Stanowisko Rady Konsultacyjnej Sektora Bankowości Spółdzielczej dotyczące ustawy o pomocy kredytobiorcom i jej wpływu na stabilne funkcjonowanie banków spółdzielczych

Rada Konsultacyjna Sektora Bankowości Spółdzielczej przyjęła Stanowisko Rady Konsultacyjnej Sektora Bankowości Spółdzielczej w zakresie ustawy o pomocy kredytobiorcom i jej wpływu na stabilne funkcjonowanie sektora bankowości spółdzielczej z dnia 6 lipca 2022 r. Poniżej treść przekazujemy Stanowiska.

CZYTAJ WIĘCEJ
Bankowość spółdzielcza | Wydarzenia

Rada Konsultacyjna Sektora Bankowości Spółdzielczej o sytuacji sektora bankowego i działaniach banków w związku z wojną w Ukrainie

W dniu 20 kwietnia br. odbyło się zdalne posiedzenie Rady Konsultacyjnej Sektora Bankowości Spółdzielczej, którego głównym tematem było omówienie sytuacji sektora bankowego, w tym bankowości spółdzielczej oraz informacji o podejmowanych działaniach w związku z wojną w Ukrainie.

CZYTAJ WIĘCEJ
Bankowość spółdzielcza | Wydarzenia

Rada Konsultacyjna Sektora Bankowości Spółdzielczej o przepisach dotyczących ustanawiania zabezpieczeń na majątku rolnika

11 stycznia br. odbyło się zdalne posiedzenie Rady Konsultacyjnej Sektora Bankowości Spółdzielczej, którego głównym tematem było omówienie dalszych, wspólnych działań sektora na rzecz pilnego zweryfikowania przez ustawodawcę zmian wprowadzonych Ustawą z dnia 2 grudnia 2021 r. o zmianie ustawy Kodeks postępowania cywilnego w zakresie możliwości ustanawiania zabezpieczeń na majątku rolnika.

CZYTAJ WIĘCEJ
Wydarzenia

FLBS 2021: Bankowość spółdzielcza w Polsce w nowej rzeczywistości po epidemii koronawirusa – wnioski dla sektora na najbliższe lata

Jak wygląda aktualna sytuacja sektora lokalnych instytucji finansowych, rok po wybuchu pandemii koronawirusa? Na to i szereg innych pytań, dotyczących bieżących i perspektywicznych wyzwań związanych z prowadzeniem biznesu przez banki spółdzielcze postaramy się odpowiedzieć podczas tegorocznej edycji Forum Liderów Banków Spółdzielczych.

CZYTAJ WIĘCEJ
Bank Spółdzielczy w Skierniewicach
Bankowość spółdzielcza

Rada Konsultacyjna Sektora Bankowości Spółdzielczej o poprawie efektywności działania i bezpieczeństwie

W dniu 16 czerwca br. odbyło się zdalne posiedzenie Rady Konsultacyjnej Sektora Bankowości Spółdzielczej. Podczas posiedzenia Rady omówiono szereg istotnych kwestii dotyczących otoczenia regulacyjnego sektora oraz warunków jego funkcjonowania, w kontekście podjęcia wspólnych inicjatyw służących umocnieniu i poprawie efektywności działania banków sektora spółdzielczego, również w zakresie niezbędnych zmian poprawiających bezpieczeństwo i funkcjonowanie sektora, czytamy na stronach KZBS.

CZYTAJ WIĘCEJ
Bankowość spółdzielcza | Firma | Z rynku finansowego

ZBP: zmiany do moratorium pozaustawowego

Celem stosowania jednolitych zasad dotyczących moratoriów pozaustawowych dla sektora bankowego, z uwzględnieniem specyfiki funkcjonowania sektora bankowości spółdzielczej Związek Banków Polskich oraz Krajowy Związek Banków Spółdzielczych wypracowały rozwiązania w zakresie ich stosowania dla mikro-, małych średnich, dużych przedsiębiorców, podmiotów prowadzących działalność rolniczą oraz działalność agroturystyczną.

CZYTAJ WIĘCEJ
Zobacz wszystkie