DNB Bank Polska S.A.

DNB Bank - logo
ESG | Samorządy | Z rynku finansowego

DNB Bank Polska wspiera Łódź w pierwszej emisji zielonych obligacji samorządowych

DNB Bank Polska, wspólnie z Bankiem Pekao S.A., współorganizował pierwszą w Polsce emisję zielonych obligacji samorządowych. Dzięki finansowaniu miasto Łódź może realizować kolejne projekty skupiające się na ochronie środowiska i przeciwdziałaniu zmianom klimatu. Otrzymane wsparcie pomoże w rozwoju zrównoważonej gospodarki wodno-ściekowej i czystego transportu. Całkowita emisja wynosi 418 mln zł, z czego 50 mln zł stanowią zielone obligacje. Eksperci DNB Bank Polska wskazują, że śladem Łodzi powinny iść kolejne miasta i samorządy.

CZYTAJ WIĘCEJ
Wiatrak
ESG | Z rynku finansowego

DNB Bank Polska wraz z EBOR sfinansuje farmy wiatrowe o mocy 51,4 MW

DNB Bank Polska wraz z Europejskim Bankiem Odbudowy i Rozwoju (EBOR) podpisały opiewającą na 233 mln zł (z czego 106 mln zł zapewni DNB Bank Polska) umowę na finansowanie budowy i działalności dwóch farm wiatrowych zlokalizowanych w Mławie i Grajewie, podał bank. Inwestycja to wspólne przedsięwzięcie Taaleri SolarWind II i Masdar (Abu Dhabi Future Energy Company). Na projekt składać się będą dwie farmy o całkowitej mocy 51,4 MW, a instalacja dostarczy do sieci ponad 180 tys. MWh energii elektrycznej rocznie.

CZYTAJ WIĘCEJ
Z rynku finansowego

DNB najbardziej różnorodnym bankiem w Europie

Bank DNB zajął 1. miejsce wśród instytucji finansowych w europejskim rankingu firm dbających o różnorodność w miejscu pracy „Diversity Leaders”, organizowanym przez dziennik Financial Times. To jednocześnie 4. miejsce wśród 850 organizacji z różnych sektorów gospodarki. Odpowiedzialność korporacyjna to priorytet również dla DNB Bank Polska, który od kilku lat działa aktywnie na tym polu. Do strategii CSR włączono „Kierunek na Różnorodność”, zakładający między innymi wprowadzenie równowagi płci na stanowiskach menedżerskich, równość wynagrodzeń oraz wsparcie dla rodziców małych dzieci ‒ poinformował Bank w wydanym komunikacie.

CZYTAJ WIĘCEJ
Zobacz wszystkie