Innowacje, czyli sposób na pierwszy milion

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

nowe.technologie.03.250x200Kilka  nietrafionych pomysłów na biznes, żadnego wsparcia i w końcu  strzał w dziesiątkę - oto jak zdobyć pierwszy milion. Jednak gdyby nie wiedza, determinacja, zaangażowanie, dociekliwość  i ciężka praca - koncepcję na zarabianie można by włożyć do szuflady.

Kilkanaście godzin pracy dziennie, nauka na własnych błędach i wiara, że się uda – tak wyglądała droga do sukcesu Łukasza Olka i Michała Czekalskiego, właścicieli firmy InternetowyKantor.pl, którzy w ciągu dwóch lat osiągnęli pozycję lidera w branży internetowej wymiany walut. Postawili na innowacje, zainwestowali w siebie  i już planują, co dalej. O swojej firmie opowiedzieli 31.05. podczas czwartego już spotkania z cyklu Move up organizowanego przez Wielkopolski Związek Pracodawców Prywatnych pod patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego i przy wsparciu MultiBanku. To nie pierwsi młodzi ludzie, którym można pogratulować pomysłu, determinacji i sukcesu, jaki osiągnęli dzięki innowacyjnej koncepcji.

Idea internetowego kantoru narodziła się spontanicznie, z potrzeby. Kierunek był dobry, choć były też wątpliwości, czy uda się zrealizować cel. – Czegoś takiego jeszcze nie było. Nie wiedzieliśmy, czy można coś podobnego zrealizować, rozmawialiśmy z wieloma prawnikami, nikt nie umiał dać nam jednoznacznej odpowiedzi, czy waluty można wymieniać również przez Internet. – Wspomina początki Michał Czekalski. – Trzeba działać, nie można się poddawać – dodaje Łukasz Olek. – Brakowało sposobu finansowania i wsparcia w rodzinie. Niewielu wierzyło, że to ma sens, ale działaliśmy, a kiedy nasz pomysł został doceniony przez klientów i zdobyliśmy nagrodę za innowacyjność, pojawiły się gratulacje – opowiada. Po dwóch latach twórcy idei wymiany walut on-line mogą już spać spokojnie, a ich przykład jest inspiracją dla innych przedsiębiorców. – Dobrze jest posłuchać osób, którzy odnieśli tak spektakularny sukces – mówi Adam Bilewicz z ZamawiamWizyte.pl, uczestnik spotkania Move up – to bardzo budujące.

Czwartkowe wydarzenie w Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa to kolejne w ramach cyklu Move up organizowanego przez  Wielkopolski Związek Pracodawców Prywatnych. – Jesteśmy za innowacjami, za rozwojem, udanymi koncepcjami biznesowymi – rozpoczął Jacek Kornosz, pomysłodawca projektu z firmy Arena Consulting Group, Wiceprzewodniczący  WZPP. –  W Wielkopolsce innowacyjnych, dobrze prosperujących firm jest sporo. Naszym celem jest promowanie innowacji, inspirowanie przedsiębiorców, aby nie wahali się sięgać po odważne koncepcje biznesowe i je realizować.

Move up to swoista akademia udanego biznesu. Każdy z gości ma swój własny pomysł na sukces, a to co ich łączy, to oryginalność, odpowiedź na specyficzną potrzebę rynku we właściwym czasie i – nieodzownie –  determinacja. Zarówno właściciele internetowego kantoru, jak i producent kostek do gry czy twórca rozwiązań IT to zwykli – niezwykli ludzie, młodzi przedsiębiorcy, którzy wolą poszukiwać i działać niż biernie czekać. To jest właściwy wzór na sukces, którego kolejną wersję poznamy we wrześniu. Aby wziąć udział w następnym spotkaniu, wystarczy wejść na stronę  www.move-up.pl i skorzystać z zakładki „zapisz się”, a organizatorzy poinformują o szczegółach 5 już Move up’a.

Hanna Laszczyk