Ingenico laureatem włoskiej Narodowej Nagrody za Innowacje w Usługach. Nagrodzone urządzenia wchodzą na Polski rynek

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

141027.nobel.400x

  • Włoska Fundacja na rzecz Innowacji Technologicznych (COTEC) przyznała firmie Ingenico  Nagrodę Nagród  za projekt  mPOS: bezpieczne płatności w ruchu.
  • Objęta patronatem Prezydenta Republiki nagroda jest najwyższym wyróżnieniem przyznawanym za rozwiązania stymulujące rozwój innowacji we Włoszech.
  • Nagrodzone urządzenia mPOS Ingenico iCMP są właśnie wprowadzane do dystrybucji na polskim rynku.

Narodowa Nagroda za Innowacje w Usługach, szerzej znana jako Nagroda Nagród, przyznawana jest przez Fundację na rzecz Innowacji Technologicznych pod patronatem Prezydenta Republiki Włoskiej. To najbardziej prestiżowe wyróżnienie dla twórców rozwiązań wspierających rozwój segmentu usługowego we Włoszech. Kapituła plebiscytu postanowiła wyróżnić mPOS Ingenico Group jako Innowacyjne rozwiązanie dla płatności mobilnych propagujące wykorzystanie elektronicznych narzędzi płatniczych przez drobnych sprzedawców, rzemieślników i fachowców. Nagrodę w imieniu Ingenico Group przyjął Luciano Cavazzana, Prezes i Dyrektor Zarządzający, Ingenico Italia.

Wyróżnione urządzenie Ingenico iCMP jest obecnie wprowadzane do dystrybucji na polskim rynku. Terminal pojawi się już wkrótce w ofercie firmy Polskie ePłatności.

– Prestiżowa nagroda, którą rozwiązanie iCMP otrzymało we Włoszech potwierdza jego ogromny potencjał do zrewolucjonizowania płatności w polskim drobnym biznesie. Polacy, podobnie jak Włosi, są społeczeństwem bardzo mocno przywiązanym do gotówki. Wynika to w znacznej mierze z faktu, że sieć akceptacji kart dotąd w niewielkim stopniu pokrywała segment małych i średnich przedsiębiorstw. – mówi Piotr Waś, Country Manager na Polskę, Węgry i kraje bałtyckie, Ingenico. – Włoski sektor MŚP napotykał do niedawna na podobne do obserwowanych dziś w Polsce bariery utrudniające akceptację kart: wysokie koszty eksploatacyjne terminali, wysokie ceny urządzeń czy stosunkowo trudną dla początkujących użytkowników obsługę aplikacji płatniczych. Urządzenia mPOS znoszą te bariery. Przekonali się o tym już włoscy przedsiębiorcy, teraz pora na polskich – wyjaśnia Waś.

Jednym z głównych atutów urządzenia iCMP jest możliwość akceptacji płatności zbliżeniowych, jaką oferuje. W przypadku tradycyjnych terminali płatniczych ta opcja staje się dziś w Polsce standardem. Terminale mPOS dotychczas jednak wymagały przeciągania karty przez czytnik paska magnetycznego lub umieszczania jej w urządzeniu w celu odczytu danych z chipa EMVTM. Konieczność ta była jednym z czynników spowalniających rozwój i popularyzację rozwiązania mobilnego rozwiązania.

– Możliwość akceptacji płatności zbliżeniowych pozwala w pełni urzeczywistniać ideę leżącą u podstaw rozwiązania mPOS. Płatności muszą być nie tylko w pełni mobilne, ale również szybkie i w możliwie najmniejszym stopniu absorbujące dla użytkowników kart. Takimi właśnie stają się dzięki urządzeniom iCMP – dodaje Piotr Waś. 

Źródło: Ingenico