ING Życie bada osobowość finansową Polaków

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

kobieta.tablet.250x167ING Życie zaprasza do wypełnienia testu, który bada, jaki typ osobowości finansowej mają Polacy. Aplikacja dostępna jest na stronie www.osobowoscfinansowa.pl.

Wiedza Polaków na temat finansów nadal nie jest wystarczająca. Postanowiliśmy więc zachęcić polskie społeczeństwo do zainteresowania się finansami, a pierwszym krokiem jest określenie osobowości finansowej oraz swoich potrzeb” – wyjaśnia Marta Pokutycka-Mądrala, dyrektor ds. Komunikacji Korporacyjnej w ING Życie. „Przeważnie ludzi odstrasza zawiły, finansowy język, dlatego tworząc test, postawiliśmy na zabawę. Mówimy o istotnych kwestiach z poczuciem humoru, w lekki oraz przystępny sposób. Poprzez niestandardową komunikację chcemy pokazać, że finanse potrafią być ciekawe i przyjazne„.

Sprawdzenie swojej osobowości finansowej pozwala na weryfikację, w jaki sposób podejmujemy decyzje finansowe, jakie są nasze zachowania, a przede wszystkim potrzeby. Dzięki temu łatwiej jest wybrać odpowiednie rozwiązania finansowe, tak aby spełniały nasze oczekiwania.  

Źródło: PIU