ING o bezpieczeństwie pracowników w transporcie drogowym

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

karta.zdrowia.01.250x167ING Życie radzi, jak zadbać o bezpieczeństwo pracowników firm transportowych. Podkreśla rolę właściwego przeszkolenia oraz instalacji w oddziałach tablic BHP.

Oczywiście bardzo istotne jest także odpowiednie ubezpieczenie grupowe. Firmy transportowe coraz częściej decydują się na dodatkową ochronę w postaci ubezpieczenia na życie z ochronnymi umowami dodatkowymi, np. na okoliczność nieszczęśliwego wypadku.

Produkty te zapewniają zabezpieczenie finansowe w sytuacji utraty zdrowia, które minimalizuje skutki wypadków lub chorób, a co za tym idzie – umożliwia szybki powrót do pracy.,,Pracodawcy powinni pamiętać także o tym, że składka podstawowa ubezpieczenia grupowego stanowi koszt uzyskania przychodu, a także zwalnia z obowiązku wypłaty odprawy pośmiertnej.

Jest to więc rozwiązanie, które coraz częściej stosują przedsiębiorstwa, gdzie zatrudnieni są szczególnie narażeni na ryzyko utraty życia lub zdrowia” – wyjaśnia Agnieszka Chmurska, kierownik ds. produktów w ING Życie. Grupa ING specjalizuje się w świadczeniu usług finansowych z zakresu bankowości, ubezpieczeń i zarządzania aktywami. Firma wywodzi się z Holandii i ma ponad 150-letnią historię.

Źródło: Polska Izba Ubezpieczeń