ING Bank Śląski umożliwia firmom zdalne zarządzanie finansami

ING Bank Śląski umożliwia firmom zdalne zarządzanie finansami
Logo ING Banku Śląski Fot. Materiały prasowe
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
ING Bank Śląski umożliwia klientom korporacyjnym zarządzanie finansami swojej firmy całkowicie zdalnie, bez wychodzenia z domu, podał bank.
Jedną z najważniejszych zalet systemu #INGBusiness jest możliwość podpisywania wszelkiej dokumentacji bankowej i wniosków bez konieczności wizyty w placówce oraz spotkania z doradcą bankowym @ING__Polska #ING

„ING Business od wielu lat oferuje możliwość prowadzenia swojej firmy bez konieczności przychodzenia do oddziału czy spotykania się z doradcą. Teraz byliśmy w stanie łatwo i szybko przystosować nasze procesy do nowych warunków i przełączyć na zdalną obsługę również tych klientów, którzy wcześniej nie prowadzili swojej firmy w taki sposób” – powiedział wiceprezes ING Banku Śląskiego odpowiedzialny za obszar klientów biznesowych Michał Bolesławski, cytowany w komunikacie.

Według niego, klienci od dawna doceniają zdalne możliwości, jakie oferuje system. „98% kolejnych rachunków klienta otwieranych jest w ING Business, 96% kart jest zamawianych bezpośrednio w systemie i niemal połowa umów kredytowych jest tam podpisywana” – dodał wiceprezes.

Zdalne podpisywanie wszelkiej dokumentacji bankowej i wniosków

Jedną z najważniejszych zalet systemu ING Business jest możliwość podpisywania wszelkiej dokumentacji bankowej i wniosków bez konieczności wizyty w placówce oraz spotkania z doradcą bankowym. Użytkownicy podpisują dokumenty zgodnie z reprezentacją lub ustawieniami, korzystając z tych samych mechanizmów, które wykorzystywane są do autoryzacji logowania lub zleceń. Wystarczy skorzystać z odpowiedniej funkcji w systemie, podano także.

Czytaj także: Wiceprezes ING: firmy kumulują środki na rachunkach, zainteresowanie wakacjami kredytowymi umiarkowane >>>

W sposób całkowicie zdalny, średnie i duże firmy oraz korporacje mogą również:

– dodawać i usuwać użytkowników oraz zarządzać ich uprawnieniami do systemu, co jest ułatwieniem w przypadku niedostępności reprezentacji firmy;

– zarządzać schematami akceptacji wykorzystywanymi do podpisywania wniosków i dyspozycji, a w razie nieobecności pracownika pozwala skopiować i przekazać uprawnienia innemu pracownikowi;

– podpisywać umowy i składać dyspozycje;

– sprawdzać status realizacji dyspozycji czy wniosku na każdym etapie;

– przeglądać dokumenty;

– wnioskować o nowy produkt dostępny na platformie ING Business.

Z ING Business korzysta 144 tys. użytkowników

„ING Business to kompleksowy system bankowości internetowej stworzony z myślą o średnich i dużych firmach oraz korporacjach z dostępem do wszystkich produktów, funkcji i zintegrowanych usług bankowych dla klientów korporacyjnych w jednym miejscu. System jest dostępny również w aplikacji mobilnej, a wygodne i intuicyjne menu aplikacji pozwala na szybkie dokonywanie operacji bankowych na ekranie smartfona” – czytamy także.

Bank podał, że z ING Business korzysta 144 tys. użytkowników z ponad 71 tys. firm, którzy logują się ponad 3 mln razy miesięcznie i wykonują średnio ponad 6,8 mln przelewów miesięcznie. 

ING Bank Śląski jest notowany na GPW od 1994 r. Jego głównym akcjonariuszem jest holenderska grupa ING. Aktywa razem banku wyniosły 158,61 mld zł na koniec 2019 r.

Źródło: ISBnews