ING Bank Śląski razem z blinkee.city będzie rozbudowywać sharingową sieć skuterów i hulajnóg elektrycznych

ING Bank Śląski razem z blinkee.city będzie rozbudowywać sharingową sieć skuterów i hulajnóg elektrycznych
Rower i elektryczne hulajnogi Fot. stock.adobe.com/Kirill Gorlov
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
ING Bank Śląski oraz blinkee.city podpisały umowę o partnerskiej współpracy w zakresie rozbudowy ogólnodostępnej usługi sharingowej sieci skuterów i hulajnóg elektrycznych, podał bank. Pierwsze pojazdy będzie można wypożyczyć 15 maja 2019 roku w Katowicach.

.@INGBankSlaski oraz blinkee.city podpisały umowę o partnerskiej współpracy w zakresie rozbudowy ogólnodostępnej usługi sharingowej sieci skuterów i hulajnóg elektrycznych

W pierwszym etapie współpracy ING Banku Śląskiego z blinkee.city zostanie udostępnionych 50 skuterów w Katowicach. Docelowo flota w Katowicach będzie liczyła 100 skuterów oraz 100 hulajnóg. W następnym etapie zostanie udostępnionych 200 skuterów i 100 hulajnóg w Warszawie. Projekt będzie rozwijany również w kolejnych lokalizacjach, podano.

ING wspiera projekty związane z ochroną środowiska

„W ING wspieramy projekty związane z ochroną środowiska. Wierzymy, że dzięki temu realnie pomagamy naszym klientom w transformacji energetycznej. Chcemy skupić się na rozwijaniu usługi w dużych aglomeracjach, gdzie smog oraz problemy komunikacyjne mają największy wymiar. Naszym zdaniem współdzielenie to właściwa droga do upowszechnienia takich nowoczesnych rozwiązań i budowy smart cities” – powiedziała wiceprezes ING Banku Śląskiego Joanna Erdman, cytowana w komunikacie.

„Połączył nas wspólny cel – ułatwienie życia mieszkańcom wielkich aglomeracji. Dajemy możliwość szybkiego i ekologicznego przejazdu przez zatłoczone miasto. Współpraca z bankiem, któremu bliskie są ekologiczne wartości, jest dla blinkee.city wielkim wsparciem” – dodał współzałożyciel blinkee.city Paweł Maliszewski

Wypożyczanie pojazdów będzie możliwe poprzez aplikację blinkee.city

Szacowany zasięg w pełni naładowanego skutera to około 60/70 km. Wypożyczanie pojazdów będzie możliwe poprzez aplikację blinkee.city dostępną w sklepach iOS i Android, podsumowano.

ING Bank Śląski jest notowany na GPW od 1994 r. Jego głównym akcjonariuszem jest holenderska grupa ING.

Źródło: ISBnews